Facebook Google+ Twitter

Po „Pile 3”: niech nie robią kolejnej

Z ciekawością obejrzałem trzecią już część cyklu o psychopatycznym mordercy, który karze ludzi nie szanujących życia, grając z nimi w swoją demoniczną grę. I mówiąc eufemistycznie, nie zachwyciłem się.

Plakat z filmu Po świetnym punkcie wyjścia w „jedynce” i niezłej fabule „dwójki” wydawało się, że jest szansa na dobrą i ciekawą serię. Jednak najnowszy obraz nie pozostawił mi złudzeń, że póki co, zmarnowano fajny pomysł.

Już początkowe dwie sceny filmu, w których ginie dwójka kompletnie nieistotnych dla fabuły bohaterów, są z punktu widzenia fabuły w ogóle niepotrzebne – nie mają wpływu na dalszy bieg wydarzeń. Sceny te można tłumaczyć tym, że reżyser chciał "wyjaśnić" widzowi metody działania okrutnego Jigsawa. Ale każdy fan cyklu o pile te metody zna, a wątpię, by ktoś nieznający go, chciał obejrzeć „trójkę” bez wprowadzenia w poprzednie obrazy. Zresztą w filmie jest kilka odwołań do poprzednich części.

W „Pile 3” zabrakło dramaturgicznego napięcia. Jako entuzjasta kina naiwnie oczekuję, że w końcu uda się zrobić serię filmów, z których każdy następny okaże się lepszy. W "Pile 3" ciągle oglądamy sceny z pierwszej części.

Oczywiście wielbicielom mrocznych i okrutnych horrorów obraz pewnie przypadnie do gustu. Rozmazane obrazki, klimatyczna muzyka, złowieszczy głos i demoniczny wygląd Jigsawa ciągle nadają filmowi mrocznych odcieni i atmosfery grozy (zwłaszcza scena operacji głowy psychopaty). Ale dla obrazu otwierania czaszki, bardzo sugestywnego i obrzydliwego zarazem, nie mam odwagi polecać tego filmu.

Twórcom chyba brakło pomysłu, co zrobić dalej. A wydawało się, że możliwości może być sopro. Póki co zaprzepaszczono je. Dlatego mam nadzieję, że jeśli w planach są kolejne części, to nie takie, jak ta ostatnia...

Fot. Plakat z filmu Piła 3, czas trwania 107 min
reż. Darren Lynn Bousman
scen. Leigh Whanell, James Wan
występują: m.in.: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus MacFadyen, Bahar Soomekh.
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wydaje mi sie, ze lepiej brzmiałoby "Z ciekawości obejrzałem trzecią już część...", a nie "Z ciekawoscia", bo film Ci sie nie podobał, wiec nie był dla Ciebie ciekawy. To taka mała sugestia :) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.