Facebook Google+ Twitter

PO poprze zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa SLD?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-30 07:31

Koalicji rządzącej tak bardzo zależy na szybkich zmianach we władzach mediów publicznych, że rozważa poparcie projektu autorstwa lewicy - donosi "Rzeczpospolita".

Jeden z polityków z władz Platformy Obywatelskiej powiedział gazecie, że rozstrzygnięcia muszą zapaść do końca roku. W przeciwnym razie rady nadzorcze pochodzące jeszcze z nadania PiS, Samoobrony i LPR wybiorą zarządy na nowe kadencje. Nie możemy do tego dopuścić - podkreślił rozmówca "Rzeczpospolitej".

Ratunkiem dla Platformy może się okazać projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa SLD, który od kilku miesięcy jest już w Komisji Kultury. Decyzja o ewentualnym poparciu ze strony PO ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Do zaakceptowania propozycji lewicy namawia partię Tuska PSL. Ludowcy argumentują, że opracowywany obecnie w resorcie kultury projekt zmian w ustawie medialnej może być uchwalony najwcześniej na wiosnę. Na razie gotowe są zaledwie założenia, które - jak mówi się nieoficjalnie - nie budzą entuzjazmu polityków PSL.

Dziś o sprawie negocjacji z Platformą ma rozmawiać szefostwo SLD. Tymczasem w swojej walce z mediami publicznymi rząd liczy na efekty kolejnych kontroli. Od piątku TVP sprawdza Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi. Gazeta dowiedziała się także, że spółkę prześwietla również Urząd Zamówień Publicznych.
Więcej na ten temat pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.