Facebook Google+ Twitter

Po pożarze na warszawskiej Pradze, Teatr Remus szuka nowej siedziby

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-01-31 14:42

W nocy 30 stycznia, około 5.00 wybuchł pożar na warszawskiej Pradze. Doszczętnie spłonęła kamienica, w której mieściła się m. in. siedziba Teatru Remus. Na szczęście obyło się bez ofiar, ale ucierpieli artyści związani z kamienicą. W budynku przy Targowej 80, Teatr Remus miał wystawić 6 lutego premierę pt. „Obsesja”. W tej sytuacji, teatr Remus poszukuje nowej siedziby i liczy na wsparcie.

 / Fot. .Warszawa, 30.01.2013 r.

Oświadczenie Teatru Remus w sprawie pożaru siedziby


Szanowni Państwo,

W nocy 30 stycznia 2013 r. około 5.00 wybuchł pożar na warszawskiej Pradze.

W pożarze spłonęła kamienica – co prawda niezamieszkana, ale to właśnie w niej mieściła się m. in. siedziba Teatru Remus i liczne pracownie artystyczne. Na miejscu od rana pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ogień został już opanowany, ale doszczętnie zniszczył kamienicę. Obecny na miejscu inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że kamienica grozi zawaleniem. Osoby postronne nie mają do niej wejścia. Na szczęście obyło się bez ofiar. Ucierpieli natomiast liczni artyści, związani z kamienicą, którzy utracili cały swój dorobek artystyczny.

Teatr Remus szykował się właśnie do swojej najnowszej premiery spektaklu „Obsesja”, która miała być wystawiona 6 lutego w budynku przy Targowej 80. W momencie, gdy próby dobiegały końca i wszystko było już przygotowane, nastąpiła ta tragedia.

Niestety zmuszeni jesteśmy poinformować wszystkich, że premiera spektaklu „Obsesja”, mówiącego o dyskryminacji na tle rasowym, do którego zaprosiliśmy wielu zagranicznych artystów i przy którym wspierały nas m. in. Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka, nie odbędzie się w planowanym miejscu. Mamy jednak ogromną nadzieję na zrealizowanie jej w planowanym terminie, tj. 6 lutego.

Poszukujemy aktualnie nie tylko nowego miejsca, w którym będzie mogła odbyć się premiera, ale również stałej siedziby. Liczymy na wsparcie i rozpowszechnienie informacji oraz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.
Zespół Teatru Remus

Bieżące informacje: http://www.facebook.com/teatrremus
Kontakt: +48 535 498 273, teatrremus@wp.pl
http://www.teatrremus.pl/

TEATR REMUS
"Obsesja"
Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

„Obsesja” to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Zespół Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą wybitni zagraniczni artyści: irański wirtuoz perskiego fletu ney – Mohammad Rasouli, japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”.


Planowane spektakle w Warszawie:
6 II 2013 r. (premiera) oraz 7 i 9 II, a także 18-24 III, godz. 19.00, Warszawa (ze względu na pożar siedziby, miejsce premiery zostanie podanie niebawem na FB).

Spektakle wyjazdowe:
Wrocław i Opole (16-19 V) oraz Łomża i Białystok (29-31 V).

WSTĘP WOLNY!
Rezerwacja miejsc: teatr.remus@wp.pl

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa.

Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/
Facebook: http://www.facebook.com/teatrremus

Trailer spektaklu „Echo” Teatru Remus:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mieścił się tam też klub Sen Pszczoły link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.