Facebook Google+ Twitter

Po prawo jazdy do Łukowa

Jedni się cieszą, inni wyśmiewają. Faktem jest, że już wkrótce w Łukowie można będzie zdawać egzamin na prawo jazdy. Kto ma rację?

 / Fot. fot. Jerzy KirzyńskiRadni sejmiku województwa lubelskiego podjęli uchwałę o utworzeniu w Łukowie fili WORD w Białej Podlaskiej dzięki czemu zainteresowani w nowym roku przystąpią do egzaminów na kategorie AM, A1, A2, A, B1 i B w ośrodku zlokalizowanym na terenie bazy PKS.

Jerzy Zabielski szkolący przyszłych kierowców uważa, że to dobra decyzja.

- Więcej osób będzie mogło poznać zasady ruchu drogowego, nauczyć się jeździć motocyklem, samochodem- mówi. – Wpłynie też na podniesienie stanu bezpieczeństwa na naszych ulicach i drogach. Zasady poruszania się, znaki obowiązują tak samo w Łukowie, jak w Gdańsku czy Warszawie. Nasi niedawni kursanci systematycznie jeżdżą do Moskwy, Madrytu, Londynu i doskonale sobie radzą.

- Łuków, niewielki grajdołek, z dwoma ulicami na krzyż, nie przygotuje mistrza kierownicy- twierdzą oponenci.- Przecież wyjazd do Siedlec był dla wielu kursantów ogromnym stresem. Teraz będzie łatwo i przyjemnie. Tylko żeby ośrodek łukowski nie zasłynął w przyszłości z korupcji, tak jak teraz Łuków kojarzony jest z ustawianymi konkursami na wyższe stanowiska…

- Słychać było opinie, że uczący się dłużej stali w korkach na siedleckich ulicach niż jeździli, a godziny leciały…

- Tu nie chodzi wcale o kursantów tylko o to, by z biednego województwa lubelskiego nie uciekały pieniądze do bogatego Mazowsza - podkreślił mój kolejny rozmówca. – Przecież z samego powiatu łukowskiego egzamin w siedleckim WORD zdawało rocznie ponad cztery tysiące kursantów. To spora kasa, która teraz zostanie na miejscu.

Ostateczne decyzje m.in. przyjęcie statusu filii zapadną 10 grudnia br., na ten dzień zaplanowana jest kolejna sesja sejmiku województwa lubelskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.