Facebook Google+ Twitter

Po prostu "Dziennikarstwo"

Książka może i nie nowa, bo wydana dwa lata temu, ale z pewnością warta tego, aby od czasu do czasu o niej przypomnieć, szczególnie dziennikarzom obywatelskim.

"Dziennikarstwo" / Fot. Okładka książkiW posiadanie wymienionej w tytule książki wszedłem po odbyciu szkolenia warsztatowego w ramach Letniej Szkoły Dziennikarstwa, którą organizował serwis Wiadomości24.pl wraz z Instytutem Dziennikarstwa Polskapresse. Wtedy bowiem miałem przyjemność uczestniczyć w wykładach jednego z autorów, Marka Chylińskiego. Przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym, spotęgowały moje oczekiwania wobec książki. I nie zawiodłem się.

"Dziennikarstwo" (tytuł prosty, ale i treściwy), to nie tylko niezbędne kompendium wiedzy, jaką każdy dziennikarz powinien posiąść, aby rzetelnie wykonywać swoją pracę. To również ciekawa analiza zmian, dokonujących się na medialnym rynku, które nabierają coraz większego tempa. A wszystko to poparte przykładami, które pomagają zrozumieć istotę danego tematu. Innym ciekawym aspektem tego swego rodzaju podręcznika jest spojrzenie na media nie tylko przez pryzmat misji, jaką wykonują, ale także pod kątem zarządzania środkami finansowymi i problemów z nimi związanych. Wszak są to też firmy, które muszą na siebie zarabiać.

Książka została napisana lekkim piórem, toteż świetnie się ją czyta. Ciekawym pomysłem z pewnością jest stworzenie na końcu każdego rozdziału wykazu tytułów innych pozycji wydawniczych, które pozwolą nam pogłębić wiedzę na temat danego zagadnienia. W wydawnictwie znajdziemy również słowniczek medialny oraz tekst ustawy Prawo prasowe.

Jeden z autorów książki, Marek Chyliński / Fot. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/czym_dla_mlodych_dziennikarzy_bedzie_dziennikarstwo_55002.htmlAutorami pierwszego tak kompetentnego podręcznika dla żurnalistów są: dr Marek Chyliński oraz prof. dr. Stephan Russ–Mohl. Pierwszy jest byłym już wieloletnim redaktorem naczelnym Dziennika Zachodniego, twórcą Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse, autorem serii wywiadów m. in. z Gerhardem Schroederem i Helmutem Kohlem, a także doradcą European Journalism Observatory w Lugano (Szwajcaria). Drugi z kolei jest profesorem dziennikarstwa i zarządzania mediami na Facolta di Scienze Della Comunicazione, Universita Della Swizzera Italiano w Lugano oraz dyrektorem Europejskiego Obserwatorium Dziennikarskiego.

Słowem - "Dziennikarstwo", to obowiązkowa pozycja w domowej bibliotece każdego dziennikarza. Książka ta bowiem nie tylko pokazuje jak wygląda świat mediów od środka, ale pomaga również w jego ogarnięciu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Koniecznie trzeba przeczytać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.