Facebook Google+ Twitter

Po prostu "Jestem na tak"!

Słaba komedia z Jimem Carreyem? To niemożliwe! Wspaniała gra aktorów, prosta, ale sensowna fabuła, dużo śmiechu, zastrzyk optymizmu, a zarazem ważne przesłanie filmu. Po prostu: "Jestem na tak"!

 / Fot. Plakat filmuGłówny bohater - Carl Allen, po odejściu żony stracił sens życia. Stał się pesymistą. "Nie" stało się jego najczęstszą odpowiedzią na wszystkie pytania. Carl pracuje w banku i prowadzi strasznie nudny tryb życia. Po pracy udaje się do wypożyczalni filmów, a wieczór spędza przed telewizorem. Tak wygląda niemal każdy dzień naszego bohatera. Wkrótce Carl spotyka dawnego kolegę, który namawia go do wstąpienia do stowarzyszenia "Jestem na tak". Niebawem życie Allena wywraca się do góry nogami, a jego jedyną odpowiedzią staje się właśnie "tak".

Akcja filmu jest prosta, więc możemy w pełni skupić się na komizmie zdarzeń, które mają miejsce w życiu głównego bohatera. Ten najpierw zostaje przedstawiony jako osoba, będąca zawsze na "nie". Scenarzyści filmu z pewnością chcieli przez postać Carla Allena pokazać nam nas samych. Czy czasem w swoim życiu nie jesteśmy zbyt wielkimi pesymistami? Czemu tak często wszystko negujemy, narzekamy, jesteśmy źli, smutni? Tak właśnie wygląda życie Carla, ale... później wszystko się zmienia - główny bohater zaczyna zupełnie nowe życie. Wtedy pojawiają się kolejne pytania - jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy się zmienili, spróbowali inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość?

Należy więc pochwalić zarówno scenarzystów jak i reżysera. Film nie tylko daje do myślenia, ale jest też naprawdę śmieszny. Krótko mówiąc jest to bardzo dobra komedia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.