Facebook Google+ Twitter

Po prostu wstyd przegapić!

Absolutnie fenomenalna! Pod każdym względem warta zobaczenia!Przyjeżdżają na nią ludzie z daleka!Zbyt tania jak na swoją wartość i przekaz, który niesie.Co to?Wystawa "Europa to nasza historia" we wrocławskiej Hali Ludowej (Hali Stulecia).

 / Fot. PlakatTylko do 5 sierpnia można jeszcze oglądać wystawę na skalę międzynarodową. Wystawę podejmującą wiele wątków o charakterze ponadpaństwowym, ponadnarodowym, ponadeuropejskim nawet (pomimo tytułu "Europa to nasza historia"). Ciekawe, interaktywne rozwiązania w zaprezentowaniu tego, jak różnie można Europę definiować, oglądać i postrzegać. Nie brak subiektywnych, indywidualnych spojrzeń, co jest - moim zdaniem - dobre, bo odgórnie nie narzuca dogmatycznego obiektywizmu.

Wskazówki praktyczne

Od razu zastrzegam - wystawy nie da się obejrzeć w godzinę - nie ma sensu - szkoda tych 6 zł (za bilet ulgowy w moim przypadku) - co i tak uważam za śmiesznie mała kwotę za tego typu wydarzenie. Mało tego! Wystawy tej nie da się obejrzeć w 2 h, w 3, a nawet w 4! Jeśli chce się ją naprawdę przeżyć (a nie tylko przelecieć) proszę zarezerwować sobie z 5 godzin, a najlepiej pójść na nią 2 razy, bo tyle godzin chodzenia naprawdę osłabia koncentrację i powoduje zmęczenie.

Warto zwracać uwagę na szczegóły!

Wystawa jest tak skonstruowana, aby skłaniać do refleksji, a przy tym nie zarzucać widza monotematyzmem i tendencyjnością. Stąd tak wiele podjętych wątków - globalizacja, przemiany ustrojowe, konsumpcjonizm, sposoby rozwiązywania problemów lokalnych, emancypacja kobiet, mechanizmy propagandy i manipulacji i wiele, wiele innych. Co więcej - przewijające się co jakiś czas obrazy i szokujące zdjęcia są co jakiś czas wyjaśniane, aby nie budzić zbytniego poczucia zagubienia i przytłoczenia prezentowaną treścią. Wystawa jest zatem przemyślana i skonstruowana tak, aby nie tylko skłaniać do refleksji, ale i czegoś nauczyć, i coś z niej wynieść (i tym czymś nie będzie ból głowy ani oczopląs).

Po więcej zachęcających treści zapraszam na wyborcza.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A to już się nie da przyjść piechotą ani przyjechać środkami komunikacji publicznej? Zabawne...
Pamiętam protest pewnej czytelniczki w "Gazecie Krakowskiej - nie życzyła sobie plaży pod Wawelem, bo w pobliżu nie ma gdzie zaparkować. Pewnie należało zburzyć Zamek Królewski i zrobić na jego miejscu wieeelki parking.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zorganizowanie tej wystawy to porażka.
tam nie wolno organizować takich imprez bo brak jest miejsc do parkowania.
Przy takiej wystawie powinien stać na stałe patrol Straży Miejskiej.
Zlikwidowano na wiele tygodni ścieżkę rowerową na ulicy Mickiewicza.
Jakim prawem rowerzyści muszą ryzykować życiem na ul.Mickiewicza, którą mieszkańcy Sępolna chcą blokować z powodu nadmiernych prędkości ?
Powinien być natychmiast wyłożony płytami betonowymi polder nad Odrą za zoo aby klienci zoo i oglądacze fontanny mieli gdzie parkować.
To znow chowanie głowy w piasek co prowadzi do tego ze ul.Kopernika jest pełna nielegalnie parkujacych samochodów podobnie ściezki parkowe, trawniki na odcinku około 1,5 km .
http://rowery.eko.org.pl/imgturysta/image/aktualnosci/komentarze/117.jpg

Czy to nie obłęd ?
Czy w UM muszą tam zachęcać do przyjeżdżania nowych kierowców ?
W proteście namawiałem znajomych aby nie odwiedzali wystawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodzę się - mój brat - z wykształcenia historyk - tym bardziej nie dowiedział się niczego nowego, ale pamiętajmy, że prawie 60% polskich gimnazjalistów ma problem z przyporządkowaniem i objaśnieniem wydarzeń społeczno-politycznych nie tylko z historii Polski po 1945, ale i historii świata! Nie oszukujmy się - do tej części podręcznika do historii i WOS-u zwykle się w polskich szkołach nie dochodzi z braku czasu (za to starożytność jest przerobiona dogłębnie;). Później trzeba tę część wiedzy nadrabiać na własną rękę głównie z książek. Znamy to z autopsji. Szczęśliwi ci, którzy są tu wyjątkiem i których nauczyciele "zdążyli", albo inaczej rozplanowali program historii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam już pierwszego dnia, kiedy pojawiła się we Wrocławiu (wtedy było za darmo) i powiem tak: ciekawa dla oka, ale dowiedzieć się z niej Polak niczego nie dowie:) Wszystko oparte o elementarną wiedzę historyczną, którą posiada już rozgarnięty polski gimnazjalista :)
No, ale - popatrzeć warto :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.