Facebook Google+ Twitter

PO: prywatyzacja poprawi jakość usług medycznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 16:48

Platforma Obywatelska przekonuje, ze zapis o prywatyzacji szpitali ma na celu poprawę jakości usług medycznych. Poseł Beata Małecka-Libera zarzuciła Prawu i Sprawiedliwości, że okłamuje pacjentów, realizując w ten sposób interesy partyjne.


Platforma odniosła się w ten sposób do zarzutów polityków PiS, którzy na konferencji powiedzieli, iż po prywatyzacji pacjenci będą mieli dostęp do opieki medycznej tylko w nagłych wypadkach.

Politycy Platformy przypomnieli, ze według ustawy o ZOZ zakład opieki zdrowotnej nie może odmówić pacjentowi świadczenia. Obecny rząd przeznaczył większe środki na opiekę długoterminową i onkologiczną, niż za rządu poprzedniej kadencji. - dodali politycy Platformy Obywatelskiej. Jarosław Katulski z sejmowej komisji zdrowia zarzucił posłom PiS, że paraliżują prace tej komisji.

Według projektu autorstwa Platformy w spółki prawa handlowego przekształcone mają być wszystkie szpitale i przychodnie, i to obowiązkowo w ciągu roku. Przeobrazić się będą musiały także szpitale kliniczne, stacje krwiodawstwa, szpitale więzienne, słowem wszystkie placówki. Szpitale nie będą prowadziły działalności non profit, tylko gospodarczą, czyli będą nastawione na zysk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.