Facebook Google+ Twitter

Po przejściu huraganu Irene, miasteczko Wallington stało się wyspą

Najbardziej polskie miasteczko w USA - Wallington w stanie New Jersey, znacznie ucierpiało w czasie huraganu Irene. Część miasteczka została odcięta od świata.

Wallington jest w ogromnej większości zamieszkałe przez Polaków. Huragan Irene spowodował, że dolna część miast stała się wyspą! Wylała Rzeka Passaic, odcinając całe centrum od reszty miasteczka i New Jersey.

Setki domow jest w zalanych. Zaczynając z jednej strony od polonijnego centrum kulturalnego Cracovia - skrzyżowanie Main Ave i Locoust Ave. Z drugiej strony, woda wdarła się do dolnego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Paterson Ave i Bond Str.

Ulicą Locoust płynie część rzeki Passaic- znajdując sobie skrót. Odcięta jest część miasteczka – od Wallington Ave do Patersson Ave, w widłach Locoust i Main Avenue. Te ostatnie ulice są pod wodą. Wczoraj o 20.00 rozpoczął się przypływ na morzu, co spowodowało, że rzeka spiętrzyła swoje wezbrane wody płynące z północnego zachodu z tymi, które wracają z wybrzeża Atlantyku. W rezultacie czego doszło do znacznego jej rozlania czyli zalania kolejnych części miasteczka.
Wiał silny wiatr, ale przestało padać i mieliśmy cały czas prąd.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mieszkanka Locust Ave.
  • mieszkanka Locust Ave.
  • 30.08.2011 13:21

A najgorsze jest to ze wladze Wallingtonu maja nas gleboko w powazaniu. Wszystkie inne miasteczka w okolicy mialy zarzadzona przymusowa ewakuacje, a tutaj jest cisza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.