Facebook Google+ Twitter

PO przerywa milczenie ws. katastrofy smoleńskiej

Tusk, Gowin, Schetyna oraz Halicki apelują, by prokuratura zajęła się tymi wypowiedziami polityków PiS, w których padają sformułowania o wojnie i współudziale w zamachu przedstawicieli polskiego rządu na TU-154M.

 / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP"To wynik pana polityki niezależnie od tego, co pan będzie mówił, w sensie politycznym ponosicie 100 proc. odpowiedzialności za katastrofę”. „To pańska wina. Wszystko, co się zdarzyło przed katastrofą, jest z pana winy. To wynik pana polityki niezależnie od tego, co pan będzie mówił". „Jeśli dziś ośmiela się pan łgać w ten sposób, to hańba, która przejdzie do historii Polski. Pan się zapisze na polskiej liście hańby!” - to nie jest zbiór wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z ostatnich dwóch lat, lecz słowa, które padły w minionym tygodniu.

"Czymże innym jest sytuacja, w której ginie cała elita, w której odcięta zostaje głowa narodu? To jest wypowiedzenie wojny. Nawet jeżeli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę - to jest wypowiedzenie wojny" - powiedział Antoni Macierewicz. Rząd zareagował.

Tusk: Żarty się skończyły

"W Polsce powstaje nowy front zimnej wojny wewnętrznej, dlatego celem mojego rządu będzie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wszystkim Polakom, nie tylko wobec kryzysu ekonomicznego, ale także politycznego" - oświadczył premier Donald Tusk.

Zapowiedział, że słowa, które padają w ostatnich dniach, niejednokrotnie pełne nienawiści i agresji, mogą mieć niestety swoje praktyczne konsekwencje. Oświadczył, że wkrótce szerzej skomentuje "bulwersujące słowa i zdarzenia z ostatnich dni".

Gowin: Szanujcie państwo

Minister sprawiedliwości zaapelował z kolei do zwolenników tezy o zamachu. Poprosił, by, jeśli nie potrafią szanować ministrów, przedstawicieli rządu oraz przedstawicieli partii rządzących, szanowali przynajmniej polskie państwo, bo jest ono dobrem wspólnym.

Polacy po katastrofie smoleńskiej stracili wg niego poczucie wspólnoty narodowej i dzisiaj coraz częściej przypominają plemiona, które wzajemnie się zwalczają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

nonim312
  • nonim312
  • 20.04.2012 22:00

Ta katastrofa to jest wina Jarosława i Lecha Kaczyńskiego nikt Lecha tam nie zapraszał tylko premiera więc poco jechał,chciał pokazać że i tak pojedzie to była jakaś kara,szkoda tylko że zginęło aż tylu ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leon
  • Leon
  • 20.04.2012 21:18

Tusek z pomocą przyjaciół ze Wschodu wprowadzi nowy stan wojenny? Boli go sumienie?
Ostał mu się ino sznur! Zdrajcom to pozostaje - nic innego. Założę się, że Tusek skończy jak samobójca!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 20.04.2012 16:36

Inka a gdzie twoje hihihi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 20.04.2012 16:29

Ja proponuję by jednak prokuratura przesłuchała Pana Macierewicza, to przyspieszy ,agonię rządu Tuska. To zapewne skończy się śmiercią polityczną tego obłąkanego agenturalnego rządu i zakończy się III RP. Ja o tym marzę!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 20.04.2012 15:32

Prokuratura nic tu nie pomoże,ponieważ pisuary są to osoby niepoczytalne,jedyne wyjście to Tworki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.