Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

42867 miejsce

PO pyta: Tusk czy Kaczyński? "Wyborcy muszą wiedzieć jaka jest stawka"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-04 21:46

W całym kraju pojawiły się billboardy z prowokacyjnym hasłem "Tusk czy Kaczyński. Ty wybierzesz premiera". Na billboardzie widnieje nazwisko premiera, mimo że jeszcze w lipcu zapowiadał, że billboardy i plakaty to niepotrzebne obciążenie dla budżetu państwa.

 / Fot. W24Billboard sugeruje, że na obecnym etapie kampanii, w walce o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, liczą się tylko dwa ugrupowania: PO i PiS, natomiast o tym, kto zostanie premierem zadecydują wyborcy.

"Straszą nas Kaczyńskim!"

- To prowokacja i dziecinada - komentuje krótko billboard, 61-letnia pani Anna z Warszawy. - Zamiast wziąć się za normalną politykę straszą Kaczyńskim i PiS-em! - dodaje. Inny mieszkaniec Warszawy, dwudziestosześcioletni Filip zauważa, że "szczucie PiS-em to dobra strategia". - Polacy boją się powrotu premiera Kaczyńskiego, ale jednocześnie nie chce im się iść do urn, żeby temu zapobiec. Może takie chwyty ich do tego zmuszą.

 / Fot. Łukasz Brzezicki

"Oni pójdą na wybory, a ty?" Nowy spot wyborczy PO


Użycie billboardów na tydzień przed wyborami może dziwić, ponieważ w lipcu, w komentarzu do decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu stosowania spotów i billboardów w kampanii, Tusk stwierdził, że "jego zdaniem" zakaz wydawania publicznych pieniędzy w ten sposób nie jest niezgodny z konstytucją.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

meusche
  • meusche
  • 05.10.2011 21:55

szperacz internetowy?-Nie to szperacz in der scheise tak mówi sie in moje kraj,da bei analfabet historia.Idiot intelekt.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1star2t
  • 1star2t
  • 05.10.2011 16:16

"szperaczu netowy" - tylko na tyle Cię stać? No to jesteś bardzo słabiutki. Czy nie mogłeś ujawnić, że to Kaczyński wywołał II Wojnę Światową? Oraz, że osobiście widziałeś jak Kaczyński mordował komunistów w Treblince. Przy tyn należało też zdradzić, że Tusk z Michnikiem mają dokumenty, które potwierdzają, iż Kaczyński jest Talibem i tylko udaje Indianina. Doskonale rozumiem, że obowiązuje Cię nowo wydana ustawa o zachowaniu tajemnicy państwowej, więc nie możesz ujawnić o Kaczyńskim tego wszystkiego, czego dowiedziałeś się z Gazety Wyborczej oraz w gronie PO-wców i byłych ORMO-wców. Myślę jednak, że niektóre, bardzo istotne sprawy, mogłeś Polakom wyłuszczyć. I tak, dla przykładu - gdybyś zdradził wyborcom, że "Bolkiem" był nie kto inny tylko Kaczyński, to i Wałęsa, i Michnik, i Tusk wybaczyliby Ci sprzeniewierzenie się ustawie. Według mnie, o Kaczyńskim, możesz zdradzać wyborcom wszystko co tylko ślina na język Ci przyniesie. Tak, tak, na temat Kaczyńskiego możesz wszystko co najgorsze, a wyborcy to zrozumieją. Zrozumieją, bo doskonale wiedzą, że jeśli ktoś jest idiotą i ma pierdolca, to dla takiego trzeba być bardzo wyrozumiałym. Wiedzą też, że z takim niedorozwiniętym trzeba bardzo ostrożnie i delikatnie, bo może mu się jeszcze pogorszyć. Tak więc, o Kaczyńskim i o PiS-ie, możesz zdradzać wszystko ale nie zdradzaj wyborcom, że Ty jesteś zdrowy, i że jesteś polakiem, bo nikt Ci nie uwierzy

Komentarz został ukrytyrozwiń
szperacz netowy
  • szperacz netowy
  • 05.10.2011 13:55

Oto prawda o kaczorze skopiowana z innego forum: Jarosław to kreatura i podła świnia. Każdemu z nas udowodniłby pedofilię, wprowadził karę śmierci w Polsce a następnie oponentów PiSu mordował niby w majestacie prawa. Nie zapomnijcie jak zgnoił Lecha Wałęsę - człowieka dzięki któremu ruskie wojska wymaszerowały z Polski, jak gnoił Kuronia, Michnika, H. Krzywonos, prof. Geremka, Donalda Tuska, gnoił i gnoi tych którzy dostrzegają jego chamstwo i marność. Zgnoił swych koalicjantów, zapewne stoi tez za śmiercią A. Leppera, p. Tymochowicza usiłował wrobić w pedofilię. Dla kogoś takiego jak Kaczyński, Rydzyk i ich pomagierzy NIE MA MIEJSCA W POLSCE ani w NARODZIE POLSKIM!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sonia47
  • Sonia47
  • 05.10.2011 09:48

Mam nadzieję,że naród polski nie będzie jerozolimskim motłochem,nie da się zmanipulować współczesnym faryzeuszom,nie uwierzy pijarowcom i propagandzistom PO,że nie wybierze Barabasza...

Komentarz został ukrytyrozwiń
SOŁTYS
  • SOŁTYS
  • 05.10.2011 00:30

ŻAl mi Lisa. POLEGŁ.
i to gdzie?
na polnej drodze.
jak?
pod kołami traktora

A TAKI BYŁ CHYTRY, A TAKI BYŁ CWANY I PRZEBIEGŁY

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 05.10.2011 00:16

tak przemek, PO była przeciwna billboardom, ale je zastosowała,
dalej
tak przemek, PO była przeciwna dopłatom dla partii, mimo to kasiute bierze
JESZCZE DALEJ
tak przemek, gdy PO mówi NIE, to znaczy najczęściej TAK

ILE JESZCZE TYCH KŁAMSTW.
TEN UMĘCZONY NARÓD ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ

ZASŁUGUJE NA PRAWDĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widziałem jeszcze tego billboardu w naturze ale gdy go zobaczyłem w artykule powyżej moje pierwsze skojarzenie było, że to kontynuacja kampanii PiS pt. Kaczyński na premiera! Chyba PO przejedzie się na tym chociaż trzeba brać pod uwagę również efekt opisany przez levy'ego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.10.2011 22:49

Bardzo dobra forma propagandy. Wielu głosujących na PiS niekoniecznie przepada za prezesem.
Tak postawione pytanie uświadamia im dobitnie, że właściwie glosują tylko na jednego człowieka i to może zadziałać obrzydzeniem w stawianiu krzyżyka przy PiS :). :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.10.2011 22:14

Tak, Przemek :) PO była przeciwna billboardom, a ostatecznie je zastosowała i to w takiej formie