Facebook Google+ Twitter

Po raporcie o Broad Peak. Każdy ma swoją górę...

Opublikowany raport o przyczynach wypadku na Broad Peak, stał się dla mnie punktem wyjścia, by spytać o prywatne wyzwania, niekoniecznie związane z himalaizmem.

Każdy ma w życiu jakąś górę do zdobycia. / Fot. /A. KarłowskaTreść raportu, który został przygotowany przez zespół ds. zbadania okoliczności i przyczyn wypadku podczas wyprawy na Broad Peak, można przeczytać na stronie Polskiego Związku Alpinizmu. Nie podejmuję się komentowania opublikowanego tekstu. Uczyniłam go jedynie punktem wyjścia, dla krótkiej refleksji.

Pojęcia takie jak: wyzwanie, ryzyko, marzenie - to słowa, które nie są zarezerwowane wyłącznie dla miłośników górskich wspinaczek. Każdy człowiek ma w życiu jakąś górę do zdobycia! Nawet, gdy czasem wydaje się, że ktoś zdobył i osiągnął wszystko... lub odwrotnie: nie będzie go stać na zdobycie czegokolwiek. Wbrew pozorom, niepewność jest tu swoistym ratunkiem. Nie przekreśla, ale i nie utwierdza w przekonaniu, że "będzie dobrze".

Warto patrzeć przed siebie, nie bać się wyzwań, by nie ominęła nas przygoda życia. A w życiu... nikt nas nie zastąpi.

Więcej - w tekście "Zdobyć górę", w autorskiej rubryce na stronie Polskiego Radia Rzeszów. Zapraszam!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Taaaak. Zgoda. Każdy ma jakąś górę do zdobycia, wyzwanie, szansę.
Jakiekolwiek byłoby to jednak wyzwanie, nie może narażać innych na niebezpieczeństwo, ból i śmierć. Każda z takich "gór " powinna być zdobywana z rozwagą, rozsądkiem i bez nadmiaru rutyny. Życie to nie gra komputerowa, a świat realny nie wybacza błędów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.