Facebook Google+ Twitter

Po raz czwarty wręczono statuetki "Lodołamaczy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-21 20:11

Już po raz czwarty wręczono statuetki "Lodołamaczy" - nagrody przyznawanej pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne.

"Super Lodołamaczem" uhonorowano miasto Poznań. W uzasadnieniu podkreślono, że tamtejszy Urząd Miasta nie tylko wspiera środowiska osób niepełnosprawnych, ale też sam takie osoby zatrudnia. W siedzibie urzędu zlikwidowano bariery architektoniczne, odpowiednio zorganizowano biura podawcze i parkingi. W efekcie, Urząd Miasta Poznania stał się wzorem dla innych pracodawców, urzędów i instytucji państwowych.


Statuetkę "Lodołamacza Specjalnego", z rąk prezydentowej Marii Kaczyńskiej, odebrał Wojciech Waglewski z zespołem Voo-Voo. Waglewski jest współtwórcą pomysłu powstania sztuki teatralnej "Muzyka ze słowami" opartej na tekstach osób niepełnosprawnych intelektualnie. Do współpracy zaprosił znanych krakowskich aktorów: Jana Peszka i jego córkę Marię. W załączeniu do przedstawienia wydano książkę z tekstami pod tytułem "Opowieści dziwnej treści" oraz płytę z muzyką.W tegorocznej rywalizacji o statuetkę "Lodołamacza", czyli wrażliwego społecznie pracodawcy wzięło udział 386 pracodawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.05.2009 23:18

Lodołamacz Specjalny – jak mówi regulamin, ten tytuł jest "dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz niepełnosprawnych". Znam osobiście dwie laureatki z poprzednich lat i myślę, że ciężar gatunkowy ich dokonań był większy. Ale i medialne projekty też mają wartość, bo Voo-Voo, Waglewski, Peszek, to nazwiska, które ludzi przyciągają. Sztuki i "Opowieści dziwnej treści" nie znam, to nie mogę się wypowiedzieć, a chętnie bym obejrzała i przeczytała - trzeba poszukać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.