Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11043 miejsce

Po raz czwarty wyłoniono ostrowieckie talenty

26 kwietnia 2013 roku w sali kina Etiuda odbyła się 4. edycja dorocznego przeglądu utalentowanej artystycznie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich Ostrowca Świętokrzyskiego.

Paweł Pawlik z Publicznego Gimnazjum nr 5 triumfował w "Ostrowieckich Talentach" w 2012 roku. / Fot. Krzysztof KrzakGłównym założeniem tego przeglądu jest prezentowanie i rozwijanie umiejętności i zainteresowań artystycznych młodzieży. Zwycięzca kolejnej edycji jest organizatorem następnej. Tegoroczną edycję "Ostrowieckich Talentów" przygotowały: Publiczne Gimnazjum nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 5 (z Ewą Goworowską, Anną Kowalską, Izabelą Krzak i Moniką Popek na czele), których uczniowie, Klaudia Sadło i Paweł Pawlik wygrali ten konkurs w 2012 roku. W piątek laureaci wystąpili gościnnie i potwierdzili, że ubiegłoroczny werdykt jury nie był pomyłką.

Publiczność bawiła się razem z wykonawcami. / Fot. Krzysztof KrzakImpreza cieszy się nieustająco dużą popularnością wśród młodzieży, o czym może świadczyć fakt licznych zgłoszeń do uczestnictwa w zmaganiach konkursowych. W "Ostrowieckich Talentach 2013" wzięło udział aż 18 podmiotów wykonawczych, tak solistów, jak i zespołów; w sumie 28 osób. Prezentowały one bardzo różne umiejętności i talenty. Publiczność słuchała wokalistów, instrumentalistów, zespołów muzycznych i recytatorów; oglądała żonglerów i tancerzy. Młodzi wykonawcy rywalizowali w kategorii muzycznej i open. Jury pod przewodnictwem Ewy Jurkowskiej - Siwiec, dyrektorkiGrupa wokalno - instrumentalna z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zwyciężyła w kategorii muzycznej. / Fot. Krzysztof Krzak Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w składzie: Katarzyna Goworek, Małgorzata Gwóźdź (dyrektorki gimnazjów - organizatorów), Antoni Maciejko (Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego), Grzegorz Podsiadły (Szkoła Tańca Twist), Agnieszka Rogalińska i Artur Głąb (asystenci posłów: Jarosława Górczyńskiego i Jarosława Rusieckiego) nie miało łatwego orzecha do zgryzienia przy ustalaniu werdyktu.

Ostatecznie w kategorii muzycznej postanowiono przyznać trzy wyróżnienia: skrzypkowi Jakubowi Jagiełło (LO nr II im. Chreptowicza), Gabrieli Górniak (PG 1) i Sylwii Zielińskiej (Szkoła Mistrzostwa Sportowego). Trzecie miejsce zajął zespół instrumentalny z LO nr II, drugie - Patrycja Śmigała z PG 4, a pierwszą nagrodę otrzymał zespół wokalno - instrumentalny z Zespołu Szkół nr 3 (dawniej: Technikum Hutniczo - Mechaniczne). I to właśnie ta placówka zorganizuje "Ostrowieckie Talenty" w przyszłym roku.

Karol Ziółkowski odbiera z rąk przewodniczącej jury Nagrodę Publiczności. / Fot. Krzysztof KrzakW kategorii open jury nie przyznało trzeciej nagrody, natomiast drugą zdobył beatboxer z Zespołu Szkół nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Norbert Zieja. Triumfatorem w tej kategorii był żonglujący piłką Karol Ziółkowski z LO nr I im. Stanisława Staszica. On też otrzymał nagrodę publiczności. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez posłów: Jarosława Górczyńskiego (PSL), Zbigniewa Pacelta (PO), Jarosława Rusieckiego (PiS), Spółkę „Mister” Braci Binkowskich, Związek Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ „Solidarność” Oświaty, Gazetę Ostrowiecką oraz Rady Rodziców PG nr 4 i PG nr 5. Imprezę objęli patronatem: Prezydent Miasta Ostrowca, Jarosław Wilczyński i Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale też Ostrowiec może gratulować Krzysztofowi jego kreatywności na rzecz miasta. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostrowiec Świętokrzyski to niezwykle " żyjące " miasto . Ciągle się tam coś dzieje .
Gratuluję uczestnikom :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.