127770 miejsce

Po raz drugi triumfatorem Wimbledonu został Rafael Nadal

Rafael Nadal wygrał wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach Wimbledonu. W finale pewnie pokonał Czecha Tomasa Berdycha 6:3, 7:5, 6:4.

Nadal po raz drugi wygrał wielkoszlemowy turniej w Londynie. Berdych mógł poczuć się zagrożony dopiero w siódmym gemie pierwszego seta kiedy Nadal miał trzy break pointy. Pierwszy set trwał tylko 34 minuty. Drugi set był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści wygrywali swoje podania do stanu 6:5 dla Rafaela Nadala. Wtedy Rafa wygrał podanie Berdycha i skończył seta po 54 minutach. Taki sam przebieg miała partia trzecia, w której obaj panowie zdobywali swoje gemy serwisowe.

Skończyła się ona po 45 minutach. Mecz trwał dwie godziny i 13 minut. Nadal wykorzystał pierwszego meczbola. Z radości rzucił się na kort i zrobił fikołka. Hiszpan po wygranej w turnieju French Open został liderem klasyfikacji ATP World Tour. Co ciekawe, w turnieju wimbledońskim został rozstawiony z numerem dwa ponieważ All England Lawn Tennis and Croquet Club uznał, że na jedynkę zasługuje bardziej Roger Federer, który wygrał sześciokrotnie Wimbledon. Rafael Nadal (Hiszpania, 2.) - Tomas Berdych (Czechy ) 6:3, 7:5, 6:4.