Facebook Google+ Twitter

Po raz dziewiętnasty - razem na polu

Lednica 2000 to coroczne spotkanie młodych wierzących i poszukujących. W tym roku odbędzie się ono po raz dziewiętnasty pod hasłem - "W imię Ducha".

 / Fot.

WIARA CZYNI UŚMIECH


Zaledwie tydzień dzieli nas od XIX Spotkania Młodych Lednica. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest ojciec Jan Góra, który zawsze podkreśla, że jego życiową inspiracją jest święty Jan Paweł II. Polski papież jest stale obecny podczas lednickiego spotkania, które opiera się w dużej mierze na jego nauczaniu i świadectwie jego pontyfikatu. Lednickie pola to także symbol Polski chrześcijańskiej - nad jeziorem Lednica odbył się w 966 roku chrzest Polski.
Młodzi ludzie przyjeżdżają z różnych stron kraju po to, by doświadczyć kościoła powszechnego i zjednoczonego. Lednica zamiast suchych dogmatów i podziałów na katolików prawicujących i lewicujących proponuje wiarę opartą na uśmiechu, serdeczności i wspólnej modlitwie. Wszystko to odbywa się w atmosferze przyjaźni, bo na spotkanie przeważnie nie jedzie się samemu. Zabiera się ze sobą rodzeństwo, przyjaciół... albo drużynę harcerską.

CZUJ DUCH!


Nie byłoby Lednicy 2000 bez pomocy wolontariuszy: medyków, aniołów porządku czy harcerzy. Ci ostatni angażują się w przedsięwzięcie Harcerskiej Służby Lednica, którego organizatorem jest Okręg Wielkopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Harcerze z całej Polski wybierają służbę, w której czują się najlepiej: liturgiczno – honorowej, porządkowej, medialnej, obozowej, kwatermistrzowskiej, medycznej czy ewangelizacyjnej. Dzięki swojej pracy mogą zdobyć sprawność HSL 2015, przyznawanej na apelu po zakończeniu spotkania rozkazem komendanta HSL.

NA KONIEC – RYBA


Punktem wieńczącym spotkanie Lednica 2000 jest tłumne przejście wszystkich uczestników przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia. To ażurowa stalowa konstrukcja zaprojektowana przez Annę Boryskę z Gdańska. Jej kształt symbolizuje jeden z symboli chrześcijaństwa – Rybę. Przejście przez bramę to akt symbolicznej jedności z Chrystusem, którego młodzież obiera za swego przewodnika po współczesności. Podczas drogi do Bramy, tak jak i podczas całego spotkania, słychać modlitewny śpiew tłumu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.