Facebook Google+ Twitter

Po raz trzeci "Nie" dla ACTA w Częstochowie

W sobotę o godzinie 17 przy siedzibie magistratu przy ul. Śląskiej w Częstochowie po raz trzeci zebrali się uczestnicy manifestacji, którzy przyszli zaprotestować przeciwko ACTA.

 / Fot. w24Około 70 osób zebrało się pod Częstochowskim Urzędem w sobotę 11 lutego. Była to już trzecia z kolei manifestacja w Częstochowie, ale dopiero za trzecim razem udało się zalegalizować manifestację, mimo to uczestnicy byli bacznie obserwowani przez kilka radiowozów oraz kilkunastu funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.


Ul. Nowowiejskiego manifestacja przemieszcza się na Pl. Biegańskiego. / Fot. Mateusz TęczaOdkładanie w czasie i zwodzenie nas przez premiera nic nie da - mówi jeden z uczestników, trzeba to zmienić, bo inaczej na następną manifestację przyjdą dwie osoby, rozmawiajcie o ACTA ze znajomymi, rodzicami, informacje o kolejnych manifestacjach rozsyłajcie po portalach społecznościowych - dodaje.

Trzeba rozwiesić plakaty na mieście prawie każdy ma w domu drukarkę niech każdy coś wydrukuje - mówi starsza kobieta.

 / Fot. Mateusz TęczaSpod urzędu uczestnicy manifestacji przenieśli się na plac Pamięci Narodowej, następnie pod siedzibę częstochowskiego PO i przez plac Biegańskiego przeszli przez Aleje, skandując wcześniej przygotowane zwroty, które można było znaleźć czy usłyszeć na innych manifestacjach.

Tłum ruszył spod siedziby magistratu... / Fot. Mateusz Tęcza / Fot. Mateusz Tęcza
W drodze na Pl. Pamięci Narodowej. / Fot. Mateusz Tęcza / Fot. Mateusz Tęcza

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pytanie dlaczego te protesty prowadzone są pod magistratem, a nie pod Delegaturą Urzędu Wojewódzkiego? To chyba właściwsze miejsce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.