Facebook Google+ Twitter

Po samobójstwie Blidy polecą głowy w MSWiA

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-04-26 19:56

Rozmowa z posłem Andrzej Grzesikiem, wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych

Minister-koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann w drodze na posiedzenie sejmowej komisji ds. służb specjalnych dotyczące śmierci Barbary Blidy. / Fot. PAP/Tomasz Gzell– Czy posiedzenie Komisji potwierdziło błędy w procedurach podczas zatrzymania poseł Barbary Blidy?
– Po części tak. Relacje z przebiegu wydarzeń składali nam wczoraj nadzorujący służby specjalne Zbigniew Wassermann i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak się okazuje, służby specjalne, prowadząc działania w sprawie Blidy nie filmowały całej akcji, bo funkcjonariusze otrzymali obowiązek filmowania tylko wejścia do jej domu, a następnie jej wyprowadzania.

– Kto wydał takie polecenie?
– To, niestety, nie do końca zostało wyjaśnione. Otrzymaliśmy zapewnienie ze strony ministra Wassermanna, że wkrótce poznamy nazwisko osoby, która wydała polecenie. Zresztą tak
Wassermann jak i Ziobro kilka razy zapewniali nas podczas posiedzenia, że za tę sprawę polecą głowy, a winni zostaną ukarani.

– Czy udało się dowiedzieć czegoś więcej o okolicznościach samego zajścia?

Tak. Jak się okazuje państwo Blidowie mieli w domu nie jeden, ale dwa pistolety. Niestety, chyba przez czyjeś niedopatrzenie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła tylko jedną sztukę broni.

– A jak to się stało, że pistolet leżał w łazience?
– Na to pytanie także nie udało nam się uzyskać odpowiedzi. Wiemy z całą pewnością że małżeństwo Blidów miało ukryty w ścianie specjalny sejf na broń w swojej sypialni. Jednak nie wiadomo w jaki sposób pistolet znalazł się w łazience. Wiemy że był to rewolwer Astra, bardzo łatwy w obsłudze.
Nie udało nam się jednak dowiedzieć, jak mogło dojść do tragedii na oczach czworga doświadczonych pracowników ABW.

– Czy w tej sprawie Komisja będzie prowadzić jeszcze jakieś własne dochodzenie?
– Jeśli zajdzie taka potrzeba, pojawią się nowe okoliczności zdarzenia, to oczywiście poprosimy o dodatkowe wyjaśnienia.
Ministrowie zapewnili, że na wszelkie pytania odpowiedzą w ciągu
najbliższych dni.Rozmawiał:

Rozmawiał: Witold Pustułka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.