Po słabym widowisku Polska przegrała z Litwą 0:2

Nie tak miało zakończyć się kolejne spotkanie towarzyskie naszej reprezentacji. Po słabym widowisku przegraliśmy z Litwą 0:2. Słaba gra drużyny Franciszka Smudy, fatalnie też wypadli polscy kibice, którzy wszczynali burdy.

Reprezentacja Polski / Fot. Roger Goraczniak, CC 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Poland_NT_2010.jpgPo słabym widowisku na stadionie w Kownie Polska przegrała z Litwą 0:2. Nie było to spotkanie porywające. Oprócz słabej murawy boiska mogliśmy oglądać też słaby występ naszej drużyny. Fatalnie zachowali się kibice z Polski, którzy rzucali petardami i wszczynali burdy na stadionie

Jeszcze przed spotkaniem było wiadomo, że mamy problem w bramce. Początkowo Tytoń miał stanąć między słupkami w tym meczu. Ostatecznie musiał jednak opuścić zgrupowanie, a w bramce zobaczyliśmy debiutanta - Sebastiana Małkowskiego z Lechii Gdańsk. Niestety nie był to udany debiut dla młodego golkipera. Nie tylko jego zresztą. Widać było, że brakuje nam ogrania, sporo było strat i mało płynnej gry - tak w skrócie można opisać grę drużyny Franciszka Smudy. A Litwa potwierdziła, że jest wyżej w rankingu od Polski i pokazała solidną grę.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od spokojnej gry obu zespołów. Dopiero w 16. minucie ładnie
uderzał Robert Lewandowski, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Tuż po tej akcji kontrę przeprowadzili Litwini. Błąd w polu karnym popełnił Głowacki i w 19. minucie straciliśmy bramkę. Strzelcem okazał się Mikoliunas. Nasz zespół nie rzucił się do odrabiania strat. Polacy grali słabo. Polskiego bramkarza gospodarze pokonali jeszcze raz do przerwy. W 29. minucie dokonał tego Cesnauskis i Litwa prowadziła już 2:0. Do końca pierwszej części Polacy mieli dwie dogodne sytuację, ale zabrakło skuteczności.

Od początku drugiej części spotkania oglądaliśmy wracającego po przerwie do reprezentacji Sławomira Peszka a także Kamila Grosickiego. Ci właśnie piłkarze wprowadzili nieco ożywienia w grze naszej drużyny. W 63. minucie Litwinom udało się wybić piłkę z linii bramkowej po strzale Grosickiego. Mimo przewagi w drugiej części nie udało się wykorzystać stworzonych sytuacji i do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Zgłoś się, wygraj 10 tysięcy zł

Litwa - Polska 2:0 (2:0)

Litwa: Zydrunas Karcemarskas, Andrius Skerla, Tadas Kijanskas, Marius Stankevicius, Marius, Zaliukas, Mindaugas Panka, Kestutis Ivaskevicius, Saulius Mikoliunas, Edgaras Cesnauskis, Tomas Danilevicius, Tadas Labukas.

Polska: Sebastian Małkowski, Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok, Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Adrian Mierzejewski, Ludovic Obraniak, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowsk.