Facebook Google+ Twitter

Po spotkaniu u prezydenta: Szczyt bezrobocia przypadnie na 2010r.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 07:09

Prezydent Lech Kaczyński spotkał się z pięciorgiem byłych ministrów finansów. Trzygodzinna rozmowa poświęcona była sytuacji finansów publicznych. Z prezydentem spotkali się Zyta Gilowska, Karol Lutkowski, Grzegorz Kołodko, Marek Borowski i Jerzy Osiatyński. Na spotkaniu nie było urzędującego ministra finansów.

Doradca ekonomiczny prezydenta Adam Glapiński, który również uczestniczył w spotkaniu, tłumaczył, że Jacek Rostowski nie był zaproszony, gdyż spotkanie u prezydenta miało formę swobodnej rozmowy, a minister sprawujący urząd nie może sobie pozwolić na odstępowanie od oficjalnego stanowiska rządu.

Doradca ekonomiczny prezydenta podkreślał, że polska gospodarka wchodzi w recesję. Adam Glapiński podkreślał, że o tym, że znajduje się ona w fazie opadającej, a nie wznoszącej świadczą chociażby dane ekonomiczne za drugi kwartał 2009 roku. Jego zdania Polska może być w recesji również w trzecim, a nawet czwartym kwartale 2009 roku. Z kolei szczyt bezrobocia ma przypaść na rok 2010.

Uczestniczący w spotkaniu były minister finansów Marek Borowski podkreślił, że kilkugodzinne spotkanie prezydenta z byłymi ministrami finansów było szczerą dyskusją o stanie finansów państwa. W trakcie rozmowy nie brakowało krytycznych opinii między innymi o pomysłach zgłoszonych przez prezydenta podczas niedawnego orędzia w Sejmie.

Marek Borowski dodał, że krytycznie odniósł się do propozycji prezydenta dotyczącej zmniejszenia stawki podatku VAT. Jego zdaniem błędem było obniżenie dwa lata temu składki rentowej, bowiem, gdyby tego nie uczyniono, możliwe byłoby zredukowanie ówczesnego deficytu budżetowego, a nawet zlikwidowanie go.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.