Facebook Google+ Twitter

P.o. szefa klubu PO, Grzegorz Dolniak o aferze hazardowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 08:40

Pełniący obowiązki szefa klubu PO Grzegorz Dolniak zdementował doniesienia o tym, że miałby objąć stanowisko ministra sportu. Media spekulują, że miałby zastąpić na tym stanowisku Mirosława Drzewieckiego, który wczoraj podał się do dymisji w związku z aferą hazardową. Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu zapewniał, że są to tylko doniesienia medialne.

Grzegorz Dolniak pełni obowiązki szefa klubu parlamentarnego PO po tym, jak Zbigniew Chlebowski zrezygnował z tej funkcji na fali doniesień o jego udziale w aferze hazardowej. Według CBA, na skutek planowanych zmian w ustawie o grach losowych budżet państwa straciłby 469 milionów złotych.

Gość Polskiego Radia uważa, ze sprawa, związana z nowelizacją ustawy o grach losowych, nie spowodowała kryzysu w Platformie Obywatelskiej, jednak jest dla tej partii "poważnym ostrzeżeniem".

Zdaniem Dolniaka, opozycja zręcznie wykorzystuje aferę do walki politycznej. Polityk zwrócił uwagę, że kwestią zmian w ustawie o grach losowych zajmował się także poprzedni rząd, kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego.

Zauważył, że wtedy CBA nie interesowało się tą sprawą. Jego zdaniem, może to świadczyć o tym, że Biuro wykorzystuje zamieszanie do własnych celów. Zwrócił uwagę, że szef CBA Mariusz Kamiński pochodzi z zaplecza politycznego Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem Grzegorza Dolniaka, aferą powinny się najpierw zająć prokuratura i CBA. Jeśli okaże się, że śledztwo, prowadzone przez te organy, nie przynosi rozwiązania sprawy, wówczas może zająć się nią komisja śledcza - dodał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.