Facebook Google+ Twitter

PO szykuje medialne trzęsienie ziemi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-03 07:55

Platforma chce usunąć władze mediów publicznych, zmienić strukturę ich finansowania i wydzielić ośrodki regionalne w odrębne spółki - donosi "Puls Biznesu".

Projekt reformy mediów publicznych, przygotowany przez ekspertów powołanych przez ministra kultury ma zostać zaprezentowany dzisiaj. Według gazety, jest on prawdziwą rewolucją dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Według "Pulsu Biznesu" przepisy przejściowe zakładają , że wprowadzenie ustawy będzie równoznaczne z usunięciem władz mediów publicznych - zarówno zarządów, jak i rad nadzorczych. Jeden z ekspertów wyjaśnia na łamach dziennika, że zarządy PR i TVP mają być jednoosobowe, zmniejszy się także skład osobowy rad nadzorczych. Wymaga to odwołania obecnych władz i powołania nowych.

Według projektu, ma zniknąć abonament, w zamian media publiczne mają być finansowane z Funduszu Zadań Publicznych. Pieniądze mają pochodzić z części podatku VAT, który płacą firmy wykupujące reklamy w mediach.

Pomysł ekspertów polega na wprowadzeniu licencji programowych, każda stacja TVP i PR będą mogły się o nie ubiegać. Licencja będzie określała, jakie programy misyjne powinny być emitowane oraz jakie będą godziny ich nadawania. Eksperci tłumaczą, że chodzi o to, by programy misyjne były emitowane w najlepszym czasie antenowym.

"Większość osób, z którymi rozmawiał "Puls Biznesu", sugerowała, że w celu przyspieszenia prac, ustawa zostanie wprowadzona do Sejmu jako projekt poselski .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.