Facebook Google+ Twitter

PO szykuje wniosek o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry

Komisja śledcza, którą kierował Ryszard Kalisz, badająca sprawę śmierci Barbary Blidy uznała, że należy wystąpić z wnioskiem do TS przeciw Ziobrze i Kaczyńskiemu.

Sonda

Czy Ziobro i Kaczyński powinni stanąc przed Trybunałem Stanu?

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Tuskobus_01.jpg&filetimestamp=20111123172456 / Fot. Tadeusz Rudzki, licencja CC 3.0Platforma Obywatelska przygotowuje wnioski do Trybunału Stanu przeciwko dwóm politykom w tej sprawie. Jak twierdzi PO, wnioski mają być ponadklubowe.

- Najdalej za dwa tygodnie położymy wniosek do podpisywania ponadklubowego – powiedział Rafał Grupiński. Według niego, o czym opisze polskieradio.pl, wniosek jest motywowany „łamaniem Konstytucji RP, czyli takim sposobem nadzorowania ministrów chociażby konstytucyjnych, który był niedozwolony w sensie ustrojowym, jeśli chodzi o porządek prawny w Polsce”.

Raport z prac komisji, badającej przyczyny śmierci Barbary Blidy został przedstawiony w Sejmie pod koniec sierpnia zeszłego roku. Wśród przedstawionych wniosków znalazł się i ten, aby postawić przed Trybunał Stanu Kaczyńskiego i Ziobrę.

Premier Donald Tusk poinformował, że w tej sprawie nie chce zabierać głosu.
- Powiedziałem parlamentarzystom PO: róbcie, jak wam sumienie dyktuje, ale mi dajcie w tej sprawie święty spokój - powiedział premier.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

fantasy
  • fantasy
  • 14.03.2012 10:21

najlepiej niech sie politycy zajmuja poltyka i .

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 13.03.2012 11:58

to może być koniec kariery kaczynskiego i ziobry !!a tyle jeszcze chcieli zrobić!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
HONOS
  • HONOS
  • 13.03.2012 01:48

WSZYSTKIE MEDIA WYJĄ- Ludek kupił!

ZIOBRO I KACZYŃSKI POD TRYBUNAŁ STANU!!!HIP!HIP! HURA!

Przegladam net...od S24,niezaleznej.pl.wPolityce.pl,na
niepoprawnych.pl kończąc.
Onetu nie wciskam,wp nie oglądam,interia to Agora,więc nie!

Niepoprawni:artykuł pt.Jaki to straszny jest ZZ!
Na SG widnieje artykuł:ZZ i Kaczyński pod TS!!

Prymitywna paleosocjotechnika,ALE DZIAŁA! Ludek kupił!
Triumwirat w Kancelarii capo rosso. Nowak--Grupiński--Arabski.

Grupiński to taka szara eminencja,mózg wszystkich przekrętów
medialnych i wrzutek.

Dziś zapowiedział "że PO ma juz gotowca" i puści!

No WSZYSTKIE MEDIA WYJĄ!

Od tego są,bo są zaprzyjaźnione,ale internauci podjeli
tę wrzutkę i bloguja,blogują,bloguja...

A rzeczywistość skrzeczy! Ceny do góry,emerytury szlag trafia,Polska juz się staje kolejnym niepodległym państwem
przy tronie Putina.NIC TO!

Grupiński zaczarował...TuskVision24 pojedzie kilka dni,
blogosfera dorzuci bełkotu i o to chodzi,o to chodzi.

Oczyma wyobraźni widzę...staruszka idzie o kulach...ma 67
lat,rączki drżą,siwizna na skroniach.
Spotyka znajomą---gdzie idziesz się pyta?
-Do szpitala..
-A co ci się stało?
-Mnie nic,ale jestem neurochirurgiem i mam dzis dwie operacje,bo 24 godzinny dyżur.

Brawo panie Grupiński! Kupili...

Komentarz został ukrytyrozwiń
kukunamuniu
  • kukunamuniu
  • 12.03.2012 20:24

czego mozna sie spodziewac po kaliszu.Pono to prawnik a ci prawo i sprawiedliwosc maja w głebokim odbycie.Szopka w ktorej złodzieje staja sie bohaterami tylko dla tego że są kolesiami.Zenada.
Polskie 'ELYTY'to wysypisko smieci............

Komentarz został ukrytyrozwiń
edo
  • edo
  • 12.03.2012 20:12

"zbyt dużo ludzi skrzywdził?"
A KOGO SKRZYWDZIŁ Rodziców dając becikowe, przedsiębiorcom obniżając składniki, ludziom zmniejszając VAT, kierowcom zmniejszając akcyzę, Tylko przestępców co najwyżej mógł skrzywdzić
A TUSK. ACTA skrzywdzeni internauci, refundacja leków, aptekarze lekarze pacjenci, VAT Polacy
GDZIE TU LOGIKA GDZIE TU LOGIKA GDZIE TU LOGIKA GDZIE TU LOGIKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 12.03.2012 19:47

Kaczyńskiemu należy utrzeć nosa , zbyt dużo ludzi skrzywdził .Może na stare lata się nawróci . Z Ziobrą są teraz na wojennej ścieżce . Może być ciekawie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
emeryt st.
  • emeryt st.
  • 12.03.2012 19:38

Jak niewinny człowiek może popełnić samobójstwo.a Tusk niech się da do roboty,bo tylko zadymę robią

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 12.03.2012 19:37

Genialnemu Prezesowi J. Kaczyńskiemu w sumie należy się jakaś kara za polityczną głupotę, jaką było pozbycie się władzy w 2007 roku na rzecz tych...Teraz wyczynia od przegranych jednych wyborów do przegranych kolejnych wyborów jakieś polityczne szpagaty i zaklina rzeczywistość, ale nie ma już szans na odzyskanie wpływu na bieg rzeczy w Polsce, oprócz bezsilnego gadania i wyrzucania z PiSu co zdolniejszych polityków zdolnych zagrozić jego wiecznej (tak mu się przynajmniej wydaje, że wiecznej) władzy nad partią. Tak więc nie chodzi tu o zgranego politycznie dziadunia z przypiłowanymi pazurkami, idealnego wiecznego "wodza" opozycji. Cała akcja wymierzona jest tylko i wyłącznie w Zbigniewa Ziobrę, to jego boją się teraz te..., także sam Genialny Prezes, który jest tylko dodatkiem dla niepoznaki, ale weźmie udział w tej grze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol Nyc
  • Karol Nyc
  • 12.03.2012 19:35

Kalisz ropucho przestań się wychylać za burte bo wypadnieszjak będzieszbronił złodzieji blida gdyby niemjała nic na sumieniu to by się niezastrzeliła i ty ropucho musiszto zrozumieć