Facebook Google+ Twitter

Po tragedii w niemieckiej szkole

Policja domyśla się, psychologowie debatują, a tymczasem takie wypadki jak ostatni w Niemczech zostały już opisane we wspaniały i prosty sposób w książce Deborah Niehoff "Biologia przemocy".

W tej książce autorka, powołując się na badania psychologów uniwersyteckich uświadamia czytelnikom,że niski poziom serotoniny w mózgu może stać się powodem gwałtownej reakcji młodego człowieka. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że odstawił on lekarstwa (być może pochodne fluoksetyny popularnie zwanej prozack'iem). Inhibitory ponownego wychwytu serotoniny polepszają samopoczucie i pomagają podnieść mniemanie o własnej wartości. Niedobór serotoniny w mózgu w połączeniu z niezadowoleniem z otoczenia w szkole, dostępem do gier oraz w końcu do broni, spowodował prawdopodobnie tę tragedię. Świadczy o tym również nagły impulsywny wybuch nienawiści. Chłopak po uświadomieniu sobie tego co zrobił prawdopodobnie pożałował swojego czynu i odebrał sobie życie.

Kto zawinił? Rodzice? Gry komputerowe? Szkoła? Myślę, że złożyło się na to wiele czynników,a chemia jego mózgu odegrała tutaj znaczącą rolę.Pod wpływem pogłębiającego się stresu i poczucia odrzucenia oraz po przerwaniu kuracji jego stan się pogłębiał, aż doprowadził do tego, że niewinni ludzie stracili życie. To, że chłopak na forum internetowym napisał słowa o bezsensowności swojego życia i o tym, co chce uczynić świadczy tylko, że było to już ostatnie wołanie o pomoc. Właściwie nie było już odwrotu. Gdyby można było ten zapis wcześniej przechwycić i zidentyfikować, może udałoby się zapobiec tragedii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.04.2009 00:41

Ale można takim przypadkom zapobiegać poprzez upowszechnienie posiadania broni jedno co jest pewne to przyszły psychopata nie zdążył by tylu ludzi zastrzelić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy panowie ma po części rację tak naprawdę to jest już za późno,aby naprawdę dowiedzieć się,co go do tego skłoniło.To już zawsze będzie sprawa nierozwiązana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 19:03

Drogi mentat nie myl skutków z przyczynami otóż dziwnie jest to że nikt kto tego typu wybryki chce przeprowadzić nie wybiera na ich miejsce np jednostki policji czy poligonu wojskowego podczas ćwiczeń z ostrą amunicją. Ciekawe dlaczego a może dlatego że tam nie odniósł by odpowiedniego sukcesu czytaj byłaby za mała liczba trupów. Zapytam więc czy ta mała liczba nie była by aby spowodowana tym że po prostu pierwszy lepszy mający w rękach żelastwo podziurawił by takiego desperata niczym durszlak i miałby całkowitą rację. Prosty wniosek jest więc dokładnie odwrotny niż przez Ciebie zaproponowany tam gdzie jest całkiem sporo broni tam jest zdecydowanie bezpieczniej.

Co do przyczyn to tak to jest że jeśli jeden nieodpowiedzialny matoł trzyma załadowany ze strachu przed synem pistolet pod poduszką i z nim tam zasypia a sen ma na tyle mocny że nie zauważa wyjęcia rzeczonego pistoletu włącznie z tym że pozwala go wynieść będącemu w trakcie leczenia psychiatrycznego synowi z domu do szkoły to nie ma się co dziwić że do jakiegoś nieszczęścia dojść musiało. Pytanie o skalę jest o tyle istotne że gdyby np. nauczyciel miał broń to pewnie by jej użył co mogło by zaowocować znacznym zmniejszeniem strat lub nawet całkowitym ich brakiem.

Winy oczywiście w znacznej części jest ów młodzieniec a w drugiej wcale nie mniejszej jego ojciec który z założenia do końca życia nie powinien wyjść z więzienia za brak prawidłowego nadzoru nad posiadana bronią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powyższe niczego nie tłumaczy, gdyż depresja likwiduje motywację do czegokolwiek, również zabójstwa i samobójstwa. Osoby z tendencjami do depresji dokonują ataków i samobójstw właśnie w początkowej fazie przyjmowania leków antydepresyjnych, takich jak prozak czy bioxetyn, gdyż wówczas odzyskują motywację do działania, której podczas depresji nie mają.

W tym akurat wypadku kluczowe było przekazanie chłopcu przez rodziców przekonania że broń palna jest właściwym narzędziem rozwiązywania problemów, oraz dowód słuszności społecznej i autorytetu wywodzący się z przykładów takiego rozwiązywania problemów przez młodzieńców w USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.