Facebook Google+ Twitter

Po trupach do władzy

Smoleńsk - na wieki wieków! To się nigdy nie skończy. Tutaj nie chodzi o uczczenie pamięci tych, co zginęli. Katastrofa tupolewa to jedyny skuteczny instrument walki PIS-u o władzę. Okrutny prezent od losu.

Jakie znaczenie ma tutaj "prawda" nasza czy wasza?
Niczego już nie da się cofnąć. Znamy zaniedbania, zaniechania i wzajemne złośliwości. To i owo nie zostało załatwione jak trzeba. Wina jest po obu politycznych stronach. Chciałoby się, żeby pamięć o ofiarach zespoliła nasze społeczeństwo, jak w pierwszych godzinach po katastrofie. Tylko jaka z tego korzyść, jeżeli dążymy do bratobójczej walki? Po co nam spokój, powaga i poczucie narodowej wspólnoty ? Stąd rozwrzeszczane kolumny z pochodniami, uniesione ręce, okrzyki i transparenty wzywające do ataku i samosądu... Skąd my to znamy?

Teza o zamordowaniu przez Donalda Tuska Lecha Kaczyńskiego jest tak niewiarygodna, jak twierdzenie, że kot brata Jarosława to trzecie wcielenie
marszałka Piłsudskiego. Haniebne nadużycie moralne i umysłowe. Słowa "morderstwo" i "zdradzeni o świcie" można wytłumaczyć jedynie szczytowaniem zabójczych emocji. I jeszcze ta spółka Tuska z Putinem. Chore to wszystko.

Podobno Ruscy zabili nam prezydenta i całą resztę delegacji. Były jakieś dwa wybuchy, odkryli "na ucho" eksperci aż z USA i Australii; była jakaś przestawiona radiowo lotka w skrzydle, obsługa Siewiernego zgubiła na radarze
samolot podchodzący do lądowania... Wcześniej była "sztuczna mgła" i "laser".

Słowem, Lech Kaczyński był śmiertelnym zagrożeniem dla imperialnych planów Rosji, dlatego musiała sięgnąć po ostateczne rozwiązanie. Brzmi patetycznie i Wawel się należy. Teraz wypadałoby wypowiedzieć Rosji wojnę. Tylko z czym na nich pójdziemy ? Z kosami ? A nasi sojusznicy nie ruszą palcem.

Jarosław Kaczyński sam nie wierzy w ten pseudopatriotyczny ochłap, który rozrzuca w tłumie. Zżera go pragnienie zemsty. Reszta to demagogia, która ma wzburzyć zupełnie już skołowaną część narodu. Ale ta gra w "zamach stanu" jest niebezpieczna. Może zbudzić demony. Ta "prawda nas nie wyzwoli". Może lepiej: ciszej nad tymi trumnami. Czy nie można dojść do władzy po demokratycznych schodach, nie depcząc trupów ?

Cóż, tak normalnie nie udało się. Dlatego każdego 10 kwietnia ten uliczny horror będzie odżywał wcale nie jak feniks z popiołów, ale jak upiór z grobowca. A kysz!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

@Włościanin
Józek, piszesz z takim poczuciem wyższości, że twój tekst można przerobić na modlitwę współczesnego faryzeusza:
"Świenty Jotpetu, dzienkujem, że nie jestem politycznym grafomanem, ani nieudacznikiem złaknionym namiastki sławy i uznania, jak ci grafomani z W24, którzy nie wierzą w zamach na LK ... "

Komentarz został ukrytyrozwiń
włościanin
  • włościanin
  • 18.04.2012 13:56

@ Jerzy Marcol Dzisiaj 00:23
Innym "projektowanie" zarzucasz a sam za wyświetlanie filmu o kaczorze ochoczo się zabrałeś a przecież mój zarzut nie dotyczył krytyki kaczyzmu, tylko języka tekstu autora, który bardziej z kijkiem, niż lilijką do "zespalania społeczeństwa" przystąpił.
A tak na marginesie, staraj się nie używać w potocznej gadce nabzdyczonych wyrazów, które niekoniecznie splendoru dodają...Przecież "projektowanie" można w tym miejscu z powodzeniem zamienić na"przypisywanie".
W związku z tym, że na początku sporu miałeś kłopoty z rozpoznaniem tego, co pogardliwe, podsumujmy to cośmy dotychczas przerobili.
Że zamiast "Po trupach do tego i owego" można również napisać "Wykorzystują śmierć innych do własnych celów".
Zamiast nazywać W24 wylęgarnią politycznej grafomanii itd. można go nazwać miejscem spotkań interesujących ludzi z ambicjami.

Zadanie domowe, sprawdzające:
Wskaż przykłady językowej agresji i wzgardy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Włościanin,
Masz ciekawe obserwacje:
"W24 to wylęgarnia [nie jedyna zresztą] politycznej grafomanii, świetlica wiecznego pobytu dla nieudaczników, złaknionych choćby marnej namiastki sławy i uznania. W niewybredny sposób chcących się odegrać, za to że są znikomkami - na tych znanych z tv, prasy i radia."

Wygląda na to, że tak jak zamachomaniak JK projektuje na innych swój sposób myślenia i zachowania, tak ty projektujesz swój, na tych piszących na W24, którzy nie podzielają jego i twoich poglądów.

Innymi słowy, knajaczysz w stylu JK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
włościanin
  • włościanin
  • 17.04.2012 18:21

@ Józef Jasielski Dzisiaj 12:22
Jeszcze parę słów na post, którego przedtem nie dostrzegłem:

<<<<< Wypatrzył w moim pisaniu "pogardę" i już. >>>>>
A co powinien wypatrzeć - szacunek, język pokoju czy jeszcze coś innego - i już?
<<<<< Nie wiem, czy rozumie, co to słowo znaczy ? Może "po włościańsku", czyli po "wieśniacku" znaczy... Pogardę dla inteligencji. >>>>>
Nie przesadzałbym z tą inteligencją, której efekty na portalu przypominają nieraz defekty...
<<<<< Co by to nie było - nic nie "znaczy" >>>>>
Przykład zarozumiałości, większej od możliwości. Charakterystyczne dla śniących na wypchanym słomą sienniku sen o potędze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
włościanin
  • włościanin
  • 17.04.2012 12:28

@ Jerzy Marcol Wczoraj 17:09
Komorowski m.in. po trupie dostał się do Belwederu [podczas kampanii prezydenckiej odwiedził rodzinę Blidy].
Kalisz [szef komisji ds.Blidy] po trupie chce wysforować siebie i partię na lepszą pozycję i pognębić - drugą.
Przykładów "po trupach do" jest więcej.
W24 to wylęgarnia [nie jedyna zresztą] politycznej grafomanii, świetlica wiecznego pobytu dla nieudaczników, złaknionych choćby marnej namiastki sławy i uznania. W niewybredny sposób chcących się odegrać, za to że są znikomkami - na tych znanych z tv, prasy i radia...
Czy to nieprawda? Czy to nie nazwanie rzeczy po imieniu? Najszlachetniejsze i najstosowniejsze?
Ale czy prawda nie ma wielu imion? I od nas zależy, które z jej imion wybierzemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem się nie wtrącać, ale co zrobić z takim "włościaninem" myślącym po "włościańsku" ? Wypatrzył w moim pisaniu "pogardę" i już. Nie wiem,czy rozumie, co to słowo znaczy ? Może "po włościańsku", czyli po "wieśniacku" znaczy... Pogardę dla inteligencji. Co by to nie było - nic nie "znaczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

@włościanin,
Słuchaj Józku, nazywanie rzeczy po imieniu, nie jest pogardliwym językiem.
Nazywanie złodzieja złodziejem, nie jest pogardliwym językiem.
Podobnie, mówienie o tym, że PiS na trupach dąży do władzy, nie jest pogardliwym językiem. To jest nazywanie rzeczy po imieniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
włościanin
  • włościanin
  • 16.04.2012 15:31

@ Jerzy Marcol 11:22

A niech ci będzie, Marcol... Jestem Krwina Józef ten z gałęzi Kruczków, spod Jędrzejowa, mów mi Józek.
Ale do rzeczy, przecież najistotniejsze jest nie tyle kto, ale co ma do powiedzenia. [jeszcze o tym nie wiesz ?].
Skoro gratulujesz autorowi "trafności obserwacji i zwięzłości w wyrażeniu swoich myśli", no to jak się mają twoje zachwalanki do poniższego wywodu :
<<<< Takim utworkiem "Po trupach do władzy" też się nikogo nie zespoli, najwyżej przysoli... Więc po co te pobożne życzenia na początku, że "chciałoby się, żeby pamięć o ofiarach zespoliła nasze społeczeństwo" itd.
Jak tak się tego chce, to trzeba zaczynać od siebie i prawić morały mniej pogardliwym językiem. >>>>
Ot i w tym rzecz, tu pokaż co potrafisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@włościacin,
Jeśli ze mnie damski bokser, to z ciebie Kukluxklanowiec albo Kapturowiec; schowałeś się za kapturem ksywki, bo wstydzisz się swego imienia i nazwiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
włościanin
  • włościanin
  • 15.04.2012 11:54

@ Marcol i Jasielski
Z Marcola i Jasielskiego to damskie boksery, popatrzta ludzie że tego miłującego pokój omijają boczkiem, niby że go nie widzą, a nie mają na niego żadnych kapiszonów, bezradne oba jak przedszkolaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.