Facebook Google+ Twitter

Po Turcji czas na Włochy

  • P S
  • Data dodania: 2009-09-15 20:16

Znamy już wszystkich uczestników Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, które zostaną rozegrane w 2010 roku we Włoszech. W gronie najlepszych siatkarzy świata nie zabrakło oczywiście Polaków.

Po ogromnym sukcesie naszych siatkarzy na Mistrzostwach Europy w Turcji, czas zacząć przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Świata we Włoszech.
Mecz finałowy MŚ2006 - POLSKA-BRAZYLIA / Fot. www.fivb.org
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn w 2010 roku odbędą się we Włoszech w dniach od 23 września do 10 października. W imprezie uczestniczyć będą 24 drużyny, które gościć będzie aż dziesięć miast: Ankona, Florencja, Katania, Mediolan, Modena, Reggio di Calabria, Rzym, Triest, Turyn, Werona.

Do turnieju finałowego w Italii zakwalifikowały się 24 drużyny, w tym oczywiście nasza „Złota drużyna”. Poniżej lista finalistów:

Gospodarz: Włochy

Obrońca tytułu: Brazylia

Z turniejów kwalifikacyjnych:

Strefa Europy (CEV):
Bułgaria, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia
 
Strefa Azja i Oceania (AVC):
Australia, Chiny, Iran, Japonia
 
Strefa Ameryki Północnej (NORCECA):
Kanada, Kuba, Meksyk, Portoryko, USA

Strefa Afryka (CAVB):
Egipt, Kamerun, Tunezja
 
Strefa Ameryki Południowej (CSV):
Argentyna,  Wenezuela
 
Naszym siatkarzom przyjdzie prawdopodobnie ponownie zmierzyć się z reprezentacją: Bułgarii, Francji, Niemiec lub Hiszpanii.

Z zakwalifikowanych drużyn na uwagę zasługują przede wszystkim mistrzowie olimpijscy drużyna USA oraz oczywiście stali bywalcy największych imprez drużyny: Brazylii, Rosji, Serbii.

Dużą zagadką pozostają zawsze zespoły ze strefy Azji i Oceanii, głównie Japonia i Chiny, które robią ogromne postępy w ostatnim czasie.

Miejmy nadzieję, że nasi siatkarze zrobią wszystko, aby ponownie zagrać w meczu finałowym na Mistrzostwach Świata. Srebrny medal Mistrzostw Świata 2006 w Japonii oraz mistrzostwo Europy 2009 dają nam ogromne nadzieje i pozwalają z optymizmem śledzić poczynania naszych siatkarzy w najbliższych latach.

Przypomnę jeszcze na koniec, że Paweł Zagumny jako najlepszy rozgrywający turnieju w Japonii potwierdził swą klasę podczas turnieju w Turcji odbierając ponownie puchar dla najlepszego rozgrywającego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.