Facebook Google+ Twitter

Po urodzinach Wałęsy

Na siedemdziesiątych urodzinach Lecha Wałęsy pojawiło się wiele osób z tzw. świecznika. Nie wiem, czy byli tam też jego dawni koledzy...

Krótka refleksja na marginesie wczorajszych obchodów siedemdziesięciolecia urodzin Lecha Wałęsy. Nie jest dla mnie ważne, czy w oliwskim Pałacu Opatów bawiło się pięciuset czy siedmiuset gości (media podawały różne liczby). Mało mnie też obchodzi, kto finansował to wystawne przyjęcie. Jednakże patrząc na zamieszczane w środkach przekazu zdjęcia i nazwiska gości, zastanawiam się nad jednym. Czy Lech Wałęsa ma przyjaciół tylko wśród kościelnych, politycznych, biznesowych i artystycznych elit? Jestem bardzo ciekaw, czy na liście zaproszonych znaleźli się dawni koledzy Wałęsy z zakładów pracy, w których był zatrudniony do 1980 roku. Czy w ogóle utrzymuje z nimi jakieś kontakty? Owszem, widziałem Jerzego Borowczaka, ale on jest w tej chwili posłem, a mnie chodzi o tych zwyczajnych robotników, dla którym los nie był tak łaskawy.

Wiadomo, że zryw Solidarności poparło 10 milionów ludzi, w tym milion członków PZPR. Wiadomo też, że po 1989 roku bardzo wielu z nich zawiodło się. W opinii wielu dawnych członków Solidarności tak zwana transformacja ustrojowa spowodowała głównie wymianę – sorry za brutalne określenie – ryjów przy korycie. Świadczą o tym choćby poniższe komentarze, które na chybił trafił wybrałem z sieciowej dżungli.

Biedny Gdańsk. Biedne trójmiasto. Za strajki i zryw wolnościowy mieszkańcy zostali ukarani układem PO, hierarchowie kościelni, Wielki Elektryk. To towarzystwo wzajemnej adoracji rozdziela między siebie wpływy i synekury. Dla reszty mieszkańców nędza i beznadzieja.

A na moich urodzinach nikt nie był, bo zabrakło mi pieniędzy żeby cokolwiek zrobić i zaprosić gości. Taki los zgotowali nam rządzący. Dziękuję im, bo czuję się jak Łazarz z dzisiejszej ewangelii, lecz mam nadzieję na przyszłość jak ów bohater .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Panie Wojtku a pana wywody to głazy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Elżbieta Szychlińska

Cały barek niedopitych flaszek z Kiszczakiem i Jaruzelskim ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Konopka cyt: "Dla mnie Wałęsa, to.."

Dobrze, że Pana opinia jest zaledwie małym ziarnkiem tworzącym ogromną pustynię niewiedzy, agresji i niesprawiedliwości..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie ...ma ich cały barek :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, tak dla równowagi to wina Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska
nie jest pani w stanie utrzymać równowagi ponieważ miarka Wałęsy już dawno "przebrała się".

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak dla równowagi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elu, a po co pani tu wspomina o Kaczyńskim? Jaki to ma niby związek z określeniem Wałęsy karierowiczem? Dla pani wszystko sprowadza się do Kaczyńskiego. To jakaś obsesja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Konopka
trudno po Panu spodziewać się innego wpisu . Jest Pan po stronie tego , który rozpoczął wojnę na górze . Skoro posądza Pan Wałęsę ,że tylko kocha forsę to się pytam ile spółek miał i ma pan Kaczyński ? On nie miał na utrzymaniu ósemki dzieci .
Pan Kaczyński miał też łatwiejszy start za sprawą ojca związanego z PZPR .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie Wałęsa, to człowiek, dla którego jedynym sensem życia są pieniądze. Dla forsy zrobi z siebie wszystko.Żaden bohater, choć niektórzy uważają, że współpraca z SB, to bohaterstwo.Zwykły karierowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.