Facebook Google+ Twitter

PO vs PiS - o tej wojnie słów kilka

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-04-23 10:21

Kilka refleksji na temat polaryzacji polskiego społeczeństwa, czyli o wojnie pomiędzy zwolennikami PO i PiS.

Po lekturze większości komentarzy na Wiadomościach24.pl zaczęły prześladować mnie ponure refleksje. Mianowicie, że w Polsce nie ma szczęśliwych ludzi, takich zajętych życiem rodzinnym, pracą, uprawiających jakieś hobby, uśmiechających się do sąsiada, który ma odmienne od naszych poglądy polityczne czy też jest innego wyznania, niż nasze.
Już na pierwszy rzut oka widać jak przebiega główna linia demarkacyjna, dzieląca nasz naród na dwa obozy. Może ktoś zarzuci mi, że piszę banały, że przecież wszyscy o tym od lat wiedzą, a mainstramowe media, które w większości należą do niemieckich koncernów, takich jak Axel Springer, Verlagsgruppe Passau i Bauer Media Group, zrobią wszystko, abyśmy o tym, nie daj Boże zapomnieli!

Daleko mi do zwolennika spiskowej teorii dziejów, ale skoro wszystko toczy się w myśl zasady Imperium Rzymskiego: divde en impera, która pozwala na spokojne rządy nad podbitymi prowincjami, nijak niemogącymi się zjednoczyć przeciwko hegemonii okupanta, mniemam, że cała ta medialna histeria, polaryzująca społeczeństwo musi czemuś służyć?

Jeżeli nie wiemy, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi - to chodzi zapewne o pieniądze, i to niemałe pieniądze. A największe geszefty robi się na wojnach, nawet tych politycznych, żeby przypomnieć choćby skandal z OFE, kosztem naszych przyszłych emerytur, albo zapytać, dlaczego zlikwidowaliśmy nasze stocznie, symbole walki z komunizmem, kiedy w tym samym czasie niemiecki rząd dofinansowywał swoje!?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Kowalski Jan
 • Kowalski Jan
 • 27.04.2012 00:18

Panie Naczelny Tomaszu Kowalski, to skandal, proszę usunąć ten tekst!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 24.04.2012 20:30

Chyba tam się przeniosę, tu do szybkiej publikacji trzeba mieć znajomości, tekst o gazie łupkowym http://www.twojewiadomosci.com.pl/ czekał kilkanaście godzin, monitowałem u NACZELNEGO, ale do tej pory nie odpowiedział, wiec zastanawiam się, czy w ogóle jest sens publikować w tym miejscu...

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziś
 • dziś
 • 24.04.2012 15:48

Ten sam artykuł , pod innym jakże adekwatnym tytułem.

http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/na-czym-skupiaj%C4%85-uwag%C4%99-niemieckie-media-w-polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

Celne spostrzeżenie.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Huczwa
 • Huczwa
 • 23.04.2012 16:49

Tak ma być , nie dopisane zostało jedno nazwisko.

Leszek Worobiej,Mirosław G. Majewski .Obydwaj macie racje i obaj rozsądnie piszecie .No dobrze , a ilu jest nas takich w Polsce?Dla PO czy SLD taka sobie hydra PiS -jest niczym tlen i woda potrzebna do życia ,a i PiS hydra ,w tym układzie ma się również doskonale!Hybryda PiS, Solidarna Polska próbuje dorwał się do tego sutego zastawionego stołu, na razie tylko mlaska niczym wielki wódz mlaskaczy nazwany guru Jarosław Kaczyński .Palikot z tym Ruchem Palikota niczym hycel ale to jest tylko pali kot w doskonały sposób się wstrzelił i rowniez całymi garściami korzysta z praw i przywilejów , które stworzyli ZDRAJCY NAS WSZYSTKICH UCZCIWYCH POLAKÓW przy tak zwanym Okrągłym Stole.
Nawet w PRL gdy Solidarność walczyła z rządzącymi (PZPRowcami)nie było tyle podłości , takiej atmosfery do:koscioła rzymskokatolickiego , do rządu , do opozycji do uczciwych ludzi (wierzących , ateistów , innych wyznań ).
Boże ochroń nas i teraz przed ta zarazą nazwaną politykami z :PO, PSL , PiS Solidarnej Polski, Ruchu Palikota SLD, SDRP.nAWET W TYCH PARTIACH SĄ LUDZIE UCZCIWI I MĄDRZY ALE SĄ WYPYCHANI PRZEZ ZAWODOWYCH POLITYKÓW NA MARGINES!
PRZECIEŻ W Polsce JEST TYLU MĄDRYCH I UCZCIWYCH LUDZI A DAJEMY SIĘ OSZUKIWAŁ PRZEZ GARSTKĘ ZAWODOWYCH POLITYKÓW I SPRZEDAJNEGO KLERU .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 23.04.2012 16:19

Ale mnie Pan rozśmieszył, a akurat mam zajada i śmiać się za bardzo nie mogę. :) Niech Pan, drogi Panie Leszku nie traktuje dosłownie tej parafrazy sentencji René Descartes,a. Chociaż, może lepiej byłoby napisać za św. Augustynem: wątpię więc jestem. Olkusz pozdrawia Będzin :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanów więc się czy jakoś tak myślisz tylko dlatego że jesteś czy tez skoro już jesteś to powinieneś dążyć do tego aby myśleć. W życiu nie powinno myśleć się jakoś tak.
To nie jest wojna PO z PiS, lecz wojna Dobra ze Złem, lub inaczej Woje Dobra walczą z Wojami Zła. Szkopuł tylko w tym że i ci dobrzy wojownicy i ci źli, twierdzą, że tylko ich racje mają zwyciężyć.
To wszystko niedługo się posypie gdyż i w PO i w PiS są ci dobrzy i ci źli. Początkiem tego sypania będzie pierwsze głosowanie światopoglądowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.