Facebook Google+ Twitter

Po Wielkopolsce z przewodnikiem

- Książka ta nie jest typowym kompendium wiedzy o Wielkopolsce. To raczej autorski wybór tego, co warto w tym regionie zobaczyć, co odróżnia go od innych krain Polski, co decyduje o jego specyfice.

 / Fot. Wydawnictwo BOSZPrzytoczone wyżej słowa autorki albumu Anny Plencler w dużej mierze oddają charakter publikacji. Książka podzielona jest na działy: Poznań, Trasa Kórnicka, Szlak Piastowski, Szlakiem rezydencji, Szlakiem budowli sakralnych, Miasta i miasteczka, Tego nie znajdziesz gdzie indziej, Bliżej natury, Szlaki turystyczne. Uświadamia nam, że oprócz popularnych celów wycieczek do Gniezna i Poznania, interesujące są także inne miejscowości wokół
Kalisza, Leszna czy Piły oraz że na terenach Wielkopolski nie brakuje ciekawych zabytków architektury - kościołów, pałaców i dworków oraz pięknych krajobrazów.

Przewodnik "Wielkopolska" jest dokładny i przejrzysty, a poza rysem historycznym i ciekawostkami o regionie zawiera liczne informacje praktyczne, plany miast, ponad 350 pięknych fotografii autorstwa Piotra Skórnickiego oraz streszczenie w języku angielskim.

Książka wydana jest bardzo starannie i elegancko. Praktyczna okładka powleczona jest folią, a kredowy papier sprawia, że czytelnik nie chce wypuścić jej z rąk.

Wydawnictwo BOSZ, nakładem którego ukazał sie książka wydało wcześniej przewodniki po m.in.: Bieszczadach, Podkarpaciu, Małopolsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.