Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9596 miejsce

"Po Woli do Woli". Poznaj dziedzictwo kulturowe zachodniej Warszawy. Pobierz specjalną mapę

"Po Woli do Woli" to cykl wycieczek, które mają przybliżyć mieszkańcom Woli i Warszawy dziedzictwo zachodniej części stolicy. Z okazji pięciolecia cyklu organizatorzy przygotowali świetną mapkę, która umożliwi samodzielne zwiedzanie.

 / Fot. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons“Po Woli do woli” to cykl wycieczek, które mają na celu spopularyzować i przybliżyć mieszkańcom Woli i Warszawy część interesującego, choć mniej popularnego, aczkolwiek unikatowego dziedzictwa kulturowego zachodniej części Warszawy. Projekt zwraca uwagę na miejsca niekonwencjonalne Woli, mniej popularne, choć charakterystyczne dla tej dzielnicy, które wyróżniają Wolę na tle innych dzielnic Warszawy – zabytki fortyfikacyjne oraz architekturę postindustrialną, którą Wola z racji swojego niegdyś robotniczego charakteru, posiada w ilości dość znacznej" - czytamy na stronie stowarzyszeniaMasław.

Mapa z okazji pięciolecia akcji zawiera pięć tras. Pierwsza z nich to garbarnie wolskie, czyli wycieczka szlakiem ośmiu zakładów garbarskich. Druga propozycja to historyczne relikty na Odolanach. Na liście znajduje się m.in. wagonownia Szczęśliwice, niemieckie schrony przeciwlotnicze i wiadukt kolejowy przy ul. Armiatniej. Kolejna trasa nosi tytuł "Czyste fabryki, dymy i kominy" i zachęca do odwiedzenia m.in. gazowni na ul. Kasprzaka. Czwarta trasa zaprasza na Koło, gdzie w międzywojniu rozwijały się nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Ostatni szlak to Małe Getto. Istniało ono od listopada 1940 do lipca 1942 r. Wśród obiektów, które zobaczymy jest Kładka Pamięci nad ulicą Chłodną, postawiona w miejscu słynnego przejścia małym i dużym gettem.

Mapę "Po Woli do Woli" można pobrać na stronie Stowrzyszenia Miłośników Ziemi Mazowieckiej Masław.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.