Facebook Google+ Twitter

Po wyborach. Ma być tak, jak jest

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-18 22:12

Krajobraz po wyborach i oczekiwanie na zmiany... Czy Palikot był koniem czarnym czy też trojańskim?

Jak wyglądamy po wyborach? Polacy nie chcą zmian ani na gorsze, ani na lepsze. Ma być tak, jak jest. Cóż z tego, że kuleje służba zdrowia, że rośnie bezrobocie i zadłużenie państwa, że sypie się kolej i armia, że nasz system emerytalny niebawem trzaśnie jak suchy patyk, że nasze uczelnie są na szarym końcu w Europie, że baby nie chcą rodzić, bo się nie opłaca, że... Ma być tak, jak jest.

Rzecz w tym, że Polacy tak naprawdę nie wiedzą jak jest. Platforma zabezpieczy nam "to, co jest" na następne cztery lata. Ci, którym się nie podoba, zostali odstawieni przez społeczeństwo do opozycji. Po części na własne życzenie. Namawiali nas do "zmian", ale tak jakoś niemrawo, niewiarygodnie i bez pokrycia.

PiS w końcówce załatwił na szaro sam prezes, "podkładając świnię" kanclerz Merkel i oskarżając niemieckich inwestorów, że lokują swoje kapitały w Polsce, co grozi nam czwartym pruskim rozbiorem... Totalna bzdura i jawna szkodliwość tej bzdury dla naszej gospodarki, ale prezes "zawsze ma rację". Cała nadzieja, że nie doczeka na prezesowaniu siódmej przegranej w wyborach.

SLD też nie ma szczęścia do własnego lidera. Był kompletnie nieprzygotowany do tej kampanii. Liczył pewnie, że "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Przysłowia może i są "mądrością narodów", ale pod warunkiem, że naród też nie głupi. Teraz trzeba będzie znowu "wyprowadzić sztandar"... PSL zawsze jest pewne, że dostanie władzę, bo jego interesowna spolegliwość, gotowość do ustępstw i siła spokoju, to cechy żony, której wystarcza, że przy mężu nigdy nie głoduje i płaci Krus...

Ale, ale... Przebili się do władzy jacyś podobno "wykluczeni". Geje, lesbijki, byli księża, narkomani i... w miarę normalni. Tak głosi fama. "Ruch Palikota", a właściwie "Palikot w ruchu". Dla subtelnych intelektualistów i zdeterminowanych katolików to prawdziwy szok. Czy to coś zmieni? Nic nie zmieni, ale przynajmniej będzie do śmiechu. Wszak ma być tak, jak jest. A jest lepiej niż w Grecji i tego będziemy się trzymać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i Palikot zrobił swoje. Tematów zastępczych teraz nie zabraknie, media będą mogły o głupotach rozpisywać się do woli. A w przedmiotowych problemach cisza. Jakoś nawet tu na największym serwisie społecznym wszyscy milczą na temat ważki. Jakim jest ropa naftowa. Baryłka ropy od 03.09.2011 kosztuje około 85dol. czyli cena spadła o 25% a u nas paliwo w tym czasie zdrożało o około 8%, różnica 33% to znaczy, że benzyna czy ropa powinna kosztować około 4zł, czyli rząd oszukuje i robi z nas głupków na nie bagatelną kwotę. I nikt tego nie omawia ani nie komentuje dlaczego tak jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.