Facebook Google+ Twitter

Po wybuchu gazu w Oławie 15 rodzin spędzi święta poza domem

W Oławie na Dolnym Śląsku wybuchł gaz w bloku mieszkalnym. Jedna osoba jest ciężko ranna, a 15 rodzin musi spędzić Boże Narodzenie poza domem.

 / Fot. PAPWczoraj w Oławie na Dolnym Śląsku, w pięciokondygnacyjnym bloku mieszkalnym, wybuchł gaz. Wybuch mocno uszkodził konstrukcję bloku. Odpadła jedna ze ścian zewnętrznych. Siła wybuchu była tak duża, że wraz z nią wyleciał lokator jednego z mieszkań. Dzisiaj inspektorzy nadzoru budowlanego, prowadzą dokładną wizję lokalną uszkodzonego budynku. Ciężko ranny mężczyzna walczy w szpitalu o życie. Ma poparzone 75 proc. powierzchni ciała. Specjaliści walczą o jego życie w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Już wiadomo, że 15 rodzin z uszkodzonego bloku, nie może wejść aż do odwołania do swoich mieszkań; święta będą musiały spędzić poza domem – podaje serwis RMF FM.

Ściana mieszkania, która odpadła w chwili wybuchu, leży na ziemi, a druga ściana wisi na prętach zbrojeniowych. Przed budynkiem i na klatce schodowej leżą stosy gruzu. Dziś od godziny 9 stan techniczny budynku bada specjalistyczna komisja biegłych. "Chcemy też, żeby jeszcze dziś uporządkować to miejsce tak, aby zagrożenie było jak najmniejsze" - mówi RMF FM burmistrz Oławy.

Na razie eksperci nie ustalili jeszcze przyczyny eksplozji gazu. Prokuratura, policja i strażacy nie zajęli dotychczas żadnego stanowiska w tej sprawie - mówi burmistrz Oławy. Ze wstępnych informacji i ustaleń wiadomo, że instalacja gazowa w całym bloku była sprawna w chwili wypadku.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.