Facebook Google+ Twitter

Po wypadku busa. W Łódzkiem i na Mazowszu żałoba do czwartku

Na wniosek prezydenta Bronisława Komorowskiego, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, ogłosili trzydniową żałobę, w związku z tragedią w Nowym Mieście nad Pilicą.

 / Fot. logo / Fot. Daniel SiwakDo wypadku doszło na trasie nr 707, tuż za Nowym Miastem nad Pilicą, przy zjeździe w kierunku Rawy Mazowieckiej (powiat grójecki). W wyniku czołowego zderzenia volkswagena transportera z ciężarowym volvo na miejscu zginęło 16 osób, dwóch rannych zmarło po przewiezieniu do szpitala. Przeżył tylko kierowca ciężarówki, który też powiadomił służby ratunkowe.

Wiadomo, że w chwili zdarzenia była mgła. Kierowca Volkswagena z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod samochód ciężarowy. Bus był dostosowany do przewozu zaledwie 4 osób, pozostałe 10 nie powinny w ogóle nim jechać. Osoby te prawdopodobnie siedziały na podłodze, co praktycznie zmniejszyło ich szansę na przeżycie.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, ogłosili trzydniową żałobę na terenie obydwu województw, w związku z tragedią w Nowym Mieście nad Pilicą. Wprowadzona ona zostaje od dziś od godziny 12 do czwartku do północy.

Komendant Główny Policji generał Andrzej Matejuk powiedział, że każdej z rodzin ofiar przydzielony zostanie policyjny psycholog. Psycholog będzie przydzielony także kierowcy ciężarówki oraz strażakom z OSP w Nowym Mieście, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.

Pod numerem 48 345 24 50 uruchomiono infolinię dla rodzin ofiar, a Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie uruchomiło też dodatkowy telefon dla rodzin o numerze 987.

Czytaj także:
Nowe Miasto nad Pilicą. Zderzenie busa z tirem. 18 ofiar śmiertelnych
Komendand straży pożarnej: Nie widziałem takiego wypadku
Wypadek w Nowym Mieście nad Pilicą. W busie było tylko kilka siedzeń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Paweł
  • Paweł
  • 12.10.2010 22:51

Jestem zaskoczony rekcja władz...
Czy teraz przy kazdym wypadku, kolizji czy tez jak staruszka poslizgnie sie na oblodzonym chodniku - bedziemy oglaszac zalobe narodowa, obchody, kondukty zalobne nalezne królom?
Szanowni Panowie Rzådzacy!
Wiem ze zblizaja sie wybory... Pomozcie wdowom, a zamiast zaloby ktora dezorganizuje zycie poprawnie jezdzacym po drogach - wiecej konsekwencji we wdrazaniu profilaktyki, nauczania mlodych, kontoli na drogach = prewencji a nie teatralnego odgrywania poprawnych politycznie ròl.

Szczere kondolencje dla rodzin, prosba o chwile refleksji szanowni prezydenci!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przesyłam kondolencje rodzinom ofiar wypadku samochodowego w Nowym Mieście nad Pilicą.
Wanda Szpetman.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Rodziewicz
  • Krzysztof Rodziewicz
  • 12.10.2010 16:05

to przykre,moje kondolencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.