Facebook Google+ Twitter

Po wypadku w Nowym Mieście trwają kontrole busów w całym kraju

W wyniku zderzenia busa z ciężarówką pod Nowym Miastem nad Pilicą zginęło 18 osób. Po tym tragicznym wydarzeniu policja i Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczęły wzmożone kontrole busów.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:VW_T5_front_20080811.jpg&filetimestamp=20080812143704 Jak się podróżuje busami sprawdzali reporterzy TVN Warszawa. Kierowca trasę Warszawa-Lublin licząca ponad 161 kilometrów pokonał w dwie i pół godziny. Jak szybko jechał kierowca? Tego musimy się tylko domyślać ponieważ prędkościomierz został zakryty kartką.

Podróż powrotna. - Planowo podróż ma trwać 3 godziny i 20 minut, normalnie 2 godziny i 40 minut- twierdzi inny kierowca busa. Co robi aby zmieścić się w obiecanym czasie? Wyprzedza w niedozwolonych miejscach i przekracza prędkość nawet o ponad 30 km/h. -Mamy napięte czasy przejazdów, nie wyrabiamy się - tłumaczył się po zatrzymaniu przez policję.

Trasa Radom-Warszawa. Chętnych na podróż jest wielu. W busie zaczyna brakować miejsc. - W razie czego można jechać na stojąco, a jak będzie kontrola to kucnie sobie Pani na schodkach- proponuję kierowca jednej z pasażerek. Na szczęście klika osób zrezygnowało i kucanie na schodkach nie było konieczne.

Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki zaznacza, że w czasie kontroli funkcjonariusze stwierdzili nawet zmiany w tachografie, tak aby to urządzenie w rzeczywistości pokazywał prędkość mniejszą niż ta, która była rozwijana na drodze.

Wzmożone kontrole są efektem tragicznego wypadku do którego doszło we wtorek rano pod Nowym Miastem nad Pilicą w powiecie grójeckim. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką zginęło 16 osób, dwóch rannych zmarło po przewiezieniu do szpitala. Busem, w którym było tylko 6 miejsc siedzących jechało 18 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie to jest tradycja w naszym kraju, że media, politycy i urzędnicy bardzo szybko po zdarzeniu ulegają "niepamięci wstecznej".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robert Dąbal
  • Robert Dąbal
  • 14.10.2010 19:12

Kontrole busów to jedno,ale czy ktoś zastanowił się jaki jest stan pojazdów PKS.Oczywiście nie tych na prestiżowych trasach, ale na małych. Dojeżdżam busem do pracy co dnia.Zawsze jest czysty, zadbany i w dobtym stanie. Kierowcy z reguły nie dopuszczają do przeładowania.Może to niektórych dziwi, ale to fakt.A ta akcja potrwa chwilę i skończy się jak wszystkie "akcje" w tym kraju. Rozdmuchuje się jakiś temat a potem wszystko wraca do normy. Niestety z reguły tej złej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyniki kontroli mówią same za siebie http://www.tvn24.pl/-1,1677816,0,1,upchal-w-busie-27-osob-za-duzo,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Sytuacja z "przeładowaniem" busów do granic możliwości trwa już od wielu lat. Ja kiedyś nie zgodziłam się wsiąść do busa z mojego małego miasta do Krakowa, bo musiałabym zmieścić się pomiędzy drzwiami a 3 schodkiem, miażdżona przez innych pasażerów przez najbliższe 80 km. Pomyślałam wtedy tylko o tym, co stałoby się z układem hamulcowym gdyby np.(...) . Moja mama poszła to zgłosić na komisariat, który znajduje się na przeciwko postoju busów, na co dyżurny Jej odpowiedział, że "...kontrola busów należy do Inspekcji Transportu Drogowego".
Ja od kilku lat nie korzystam z busów, bojkotuję je w miarę możliwości, a z mojej małej miejscowości jeżdżę "na raty" przez Skomielną Białą PKS-em lub autostopem. Od kilku lat zdarzało mi się wsiąść do busa zaledwie trzykrotnie, ale tylko, gdy trasa nie przekraczała 5km, a w busie nie było więcej osób niż miejsc siedzących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle - potrzebna jest tragedia, żeby odpowiednie służby wzięły się do roboty. Przez kilkanaście lat korzystałam z busów w drodze do pracy - trasa biegła przez ruchliwe krakowskie ulice i równie uczęszczaną drogę prowadzącą do Wieliczki. Z kontrolą Inspekcji Transportu Drogowego spotkałam się może ze dwa razy, a drogówka sprawdzała "mój" bus raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.