Facebook Google+ Twitter

PO zawiesiło posłankę Staroń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 22:42

Posłanka Platformy Obywatelskiej Lidia Staroń została zawieszona w prawach członka klubu parlamentarnego PO. Wiceprzewodniczący klubu Grzegorz Dolniak wyjaśnił, że posłanka nie zdołała przekonać prezydium do tego, by konsekwencje wobec niej były łagodniejsze. Przyznał, że nie chodziło tylko o pracę posłanki nad projektem ustawy o uwłaszczeniu działkowców, ale też o ostatnie doniesienia regionalnych mediów na jej temat.

Podkreślił jednocześnie, że zawieszenie Lidii Staroń w prawach członka klubu nie przesądza o jej winie.
Zdaniem posłanki decyzja władz klubu Platformy to sukces jej lokalnych przeciwników i efekt medialnej nagonki. Lidia Staroń wyjaśniła, że chodzi między innymi o informacje, jakoby składała nieprawdziwe oświadczenia majątkowe. Według posłanki wszystkie te kwestie muszą być jak najszybciej wyjaśnione.

Platforma Obywatelska już 5 dni temu zapowiedziała, że wyciągnie konsekwencje wobec posłanki Lidii Staroń za to, że zapowiedziała prace nad projektem ustawy o uwłaszczeniu działkowców, nie konsultując tego z władzami klubu. Posłanka twierdziła, że uzgadniała "pewne kwestie w sprawie projektu" z wiceministrem środowiska Stanisławem Gawłowskim. Grzegorz Dolniak uznał jednak, że wyrażenie opinii przez wiceministra nie jest jednoznaczne ze zgodą klubu. Zdaniem Dolniaka posłanka Staroń nadużyła zaufanie władz klubu PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.