Facebook Google+ Twitter

Po zbrodniach wojennych w Gazie. Izrael przed Trybunałem Karnym?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 10:21

Mija rok od izraelskiego ataku na Strefę Gazy. Podczas 3-tygodniowej wojny zginęło 13 Izraelczyków i ponad 1400 Palestyńczyków. Ponad 5 tysięcy Arabów zostało rannych.

Izraelskie działo ostrzeliwuje gęsto zaludnioną Strefę Gazy. / Fot. EPA/OLIVIER FITOUSSIIzraelska ofensywa do dzisiaj wzbudza ostrą krytykę Zachodu. ONZ-towska komisja śledcza oskarżyła Izrael i palestyńską organizację Hamas o zbrodnie wojenne. Izrael rozpoczął wojnę, aby, jak twierdzi, powstrzymać Hamas przed ostrzeliwaniem miast na południu kraju.

Przez pierwszych kilka dni na Strefę spadały bomby, później rozpoczęła się ofensywa lądowa. Podczas wojny granice Gazy były zablokowane. Izrael nie wypuszczał z niej ludzi, wpuszczał natomiast niewielkie transporty z pomocą humanitarną.

ONZ-towska komisja sędziego Richarda Goldstone'a oskarżyła Izrael i Hamas o zbrodnie wojenne. Stwierdziła, że żołnierze wykorzystywali Palestyńczyków jako żywe tarcze, strzelali do cywilów i atakowali obiekty cywilne. Dyskusja w ONZ na temat raportu Goldstone'a jeszcze się nie zakończyła. Jeśli Izrael nie przeprowadzi niezależnego śledztwa w sprawie wojny to grozi mu sprawa przed Trybunałem Karnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja rozumiem, że w Polsce się nie lubi Narodu Żydowskiego, ale czemu powód wywołania ataku tak zdawkowo?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.12.2009 13:32

"Zginęło...ponad 1400 Palestyńczyków" Niektórym wolno bezkarnie mordować ludzi http://www.youtube.com/watch?v=C8ST5m9pREQ

Komentarz został ukrytyrozwiń

żydzi nauczyli się faszyzmu i jego metod mieli dobrych nauczycieli i wzory z drugiej wojny światowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.