Facebook Google+ Twitter

PO zdecydowanie prowadzi w sondażu TNS OBOP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-31 22:22

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałaby je Platforma Obywatelska z 52 procentami głosów - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info. Drugie miejsce w badaniu zajęło Prawo i Sprawiedliwość, na które głosować chce 28 procent badanych.

Gdyby wyniki sondażu znalazły swe odzwierciedlenie w rzeczywistości, do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie - SLD i PSL. Postkomuniści mogą liczyć na głosy 9 procent Polaków, a ludowcy na poparcie 6 procent. 5 procent badanych jest zdecydowanych głosować na inne ugrupowanie, a 17 procent respondentów nie ma sprecyzowanych sympatii.

TNS OBOP zapytał też Polaków o ich ocenę postaci generała Wojciecha Jaruzelskiego. 24 procent respondentów uważa, że był on bohaterem, bo ustrzegł Polskę przed nieodpowiedzialnymi działaniami "Solidarności" i zbrojną interwencją Moskwy. Z kolei 13 procent badanych jest zdania, że Jaruzelski był zdrajcą, "bo jest odpowiedzialny za śmierć ludzi w stanie wojennym i stłumienie ruchu wolnościowego w Polsce." Większość - 63 procent ankietowanych nie potrafi jednoznacznie ocenić Jaruzelskiego i uważa, że Jaruzelski nie był ani bohaterem ani zdrajcą.

Sondaż przeprowadzono 29-30 października na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków metodą badania telefonicznego. Zakres błędu wynosi od minus trzech do plus trzech procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.