Facebook Google+ Twitter

PO złoży w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich

We wtorek, 28 sierpnia władze klubu PO podjęły decyzję o złożeniu w Sejmie projektu dotyczącego związków partnerskich autorstwa posła Artura Dunina.

Fotografia ilustracyjna / Fot. Till Krech, CC 2.0Projekt stworzony przez Platformę Obywatelską dotyczył będzie zarówno par heteroseksualnych, jak i homoseksualnych. Regulował będzie m.in. kwestie dziedziczenia, obowiązku alimentacyjnego czy wspólnego zaciągania kredytów - informuje Polska Agencja Prasowa

Zgodnie z projektem umowę związku partnerskiego zawrzeć będzie można przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego lub przed notariuszem. Projekt ustawy zakłada, że żadną ze stron nie będą mogły być osoby: niepełnoletnie, ubezwłasnowolnione, przebywające w związku małżeńskim lub w innym związku partnerskim.

W projekcie ustawy przygotowanym przez posła Artura Dunina znalazły się zapisy dotyczące m.in.: prawa decydowania o pochówku czy też dostępu do informacji medycznej dotyczącej partnera. W myśl projektu partner, podobnie jak małżonek, będzie mógł odmówić składania zeznań w charakterze świadka. W projekcie znalazły się także zapisy dotyczące alimentów. Obowiązek alimentacyjny trwać będzie trzy lata, a jego wysokość odpowiadać będzie "usprawiedliwionym potrzebom" w przypadku, gdy jeden z partnerów "znalazł się w niedostatku" w skutek rozwiązania umowy związku partnerskiego.

Sprawą projektu prezydium Platformy zajęło się przed wakacjami. Posłowie klubu przez ten czas mogli zgłaszać ewentualne zastrzeżenia. Uwagi jednak się nie pojawiły. Szef klubu PO, Rafał Grupiński ogłosił, że projekt w najbliższym czasie trafi do Sejmu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Gdyby PO wierzyła w to, że ta ustawa przejdzie, to by nie zgłosiła jej projektu. To wszystko gra pod publiczkę. Potem powiedzą, że chcieli, ale się nie udało. Już widzę te debaty o upadku moralności i zagrożeniu dla przyszłości gatunku. Idiota będzie gonił idiotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciota jana
  • ciota jana
  • 29.08.2012 19:46

Skończcie już z tymi pedrylami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak.Gorący kartofelek na jesień.Amber Gold zejdzie na dalszy plan.Stare komusze numery.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Addd
  • Addd
  • 29.08.2012 18:42

Jeżeli masz już dosyć tego cyrku przyłącz się do Ruchu Demokratycznego Obywateli RP. Razem możemy to zakończyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 29.08.2012 09:23

Niezła fucha dla naszych błyskawicznie działających sądów.Przez złośliwość!!!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.