Facebook Google+ Twitter

Po zniesieniu ceł zaleje nas tanie obuwie z Azji?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-19 19:49

Większość krajów Unii Europejskiej - ku niezadowoleniu między innymi Polski - opowiedziała się za zniesieniem ceł antydumpingowych na buty sprowadzane z Chin i Wietnamu. Odrzucona została tym samym propozycja Komisji Europejskiej, by przedłużyć obowiązywanie ceł o 15 miesięcy.

To jeszcze nie jest ostateczna decyzja. Bruksela wciąż ma nadzieję, że przekona do swej propozycji unijnych ministrów w przyszłym miesiącu.

Cła wprowadzone przed trzema laty miały ograniczyć napływ taniego obuwia z Azji. Komisja zdecydowała się na nie, bo wykazała, że firmy z Azji konkurują z europejskimi w nieuczciwy sposób.

Mogą bowiem liczyć na pomoc państwa, między innymi tanie kredyty i ulgi podatkowe. Teraz Komisja chciała przedłużyć cła, a oprócz Polski poparły ją także Włochy, które mają własny, liczący się przemysł obuwniczy. Po drugiej stronie były kraje skandynawskie, które importują buty skórzane z Azji i są przeciwne wszelkim restrykcjom.

Decyzję przedstawicieli krajów członkowskich z zadowoleniem przyjęły wielkie zachodnie koncerny, które korzystają z taniej siły roboczej z Chin i Wietnamu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.