Facebook Google+ Twitter

Pobieraczek.pl, czyli UOKiK o internetowych naciągaczach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 14:05

Coraz więcej osób pada ofiarą oszustw ze strony portali internetowych. W ostatnich dniach do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpływa sporo skarg dotyczących portalu "pobieraczek.pl".

Agnieszka Majchrzak z Urzędu wyjaśnia, że osoby ściągające z portalu dźwięku do telefonów, zdjęcia i filmy nieświadomie zawierały z nim umowę, choć decydowały się na 10-dniowy darmowy okres próbny.

W stosunku do portalu UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające, które może się zakończyć nałożeniem kary finansowej w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu spółki.

Ekspert zwraca uwagę, że w okresie wakacyjnym użytkownicy internetu są szczególnie narażeni na oszustwa. Szacuje się, że w Polsce jest około 16 milionów internautów, z których każdy spędza w sieci statystycznie 44 godziny w miesiącu wchodząc w tym czasie 3 tysiące razy na różne strony internetowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety,sama jestem ich ofiarą!!!Zgodziłam się na 10-cio dniowy okres próbny i w myśl tego,nie zawierałam z nimi umowy.Jakie było moje żdziwienie,kiedy po kilku tygodniach dostałam od nich Przedsądowe Wezwanie do załpaty!!!Była to kwota prawie 100złotych.Odpisałam im,że tego nie zapłacę,bo mam prawo nie zawierać z nimi umowy.Dodałam rownież,że podam sprawę do sądu,jeżeli dalej będę mnie nękać.Jeszcze kilka razy pisali,straszyli komornikiem,sądem,firmami windykacyjnymi.Nie zapłaciłam i nie mam takiego zamiaru.Oczywiście,e-maile już nie są przez nich przytjmowane-korspondencja pod wskazany e-mail nie dochodzi.Na koniec,należy bardzo uważać na różnej maści oszustów.Teraz,wchodząc na jakąś stronę,bardzo uważnie czytam regulamin!!!Wszystkim radzę to samo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.