Facebook Google+ Twitter

Pobieraczek.pl, czyli UOKiK o internetowych naciągaczach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-03 14:05

Coraz więcej osób pada ofiarą oszustw ze strony portali internetowych. W ostatnich dniach do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpływa sporo skarg dotyczących portalu "pobieraczek.pl".

Agnieszka Majchrzak z Urzędu wyjaśnia, że osoby ściągające z portalu dźwięku do telefonów, zdjęcia i filmy nieświadomie zawierały z nim umowę, choć decydowały się na 10-dniowy darmowy okres próbny.

W stosunku do portalu UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające, które może się zakończyć nałożeniem kary finansowej w wysokości do 10 procent ubiegłorocznego przychodu spółki.

Ekspert zwraca uwagę, że w okresie wakacyjnym użytkownicy internetu są szczególnie narażeni na oszustwa. Szacuje się, że w Polsce jest około 16 milionów internautów, z których każdy spędza w sieci statystycznie 44 godziny w miesiącu wchodząc w tym czasie 3 tysiące razy na różne strony internetowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niestety,sama jestem ich ofiarą!!!Zgodziłam się na 10-cio dniowy okres próbny i w myśl tego,nie zawierałam z nimi umowy.Jakie było moje żdziwienie,kiedy po kilku tygodniach dostałam od nich Przedsądowe Wezwanie do załpaty!!!Była to kwota prawie 100złotych.Odpisałam im,że tego nie zapłacę,bo mam prawo nie zawierać z nimi umowy.Dodałam rownież,że podam sprawę do sądu,jeżeli dalej będę mnie nękać.Jeszcze kilka razy pisali,straszyli komornikiem,sądem,firmami windykacyjnymi.Nie zapłaciłam i nie mam takiego zamiaru.Oczywiście,e-maile już nie są przez nich przytjmowane-korspondencja pod wskazany e-mail nie dochodzi.Na koniec,należy bardzo uważać na różnej maści oszustów.Teraz,wchodząc na jakąś stronę,bardzo uważnie czytam regulamin!!!Wszystkim radzę to samo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.