Facebook Google+ Twitter

Pobieraczek.pl nadal zarabia na naiwnych. Nie daj się oszukać!

Uwaga na stronę pobieraczek.pl - serwis pomimo kary UOKIK nadal oferuje "bezpłatne testowanie", a potem rzekomo zawiera umowę i każe sobie słono płacić za usługi.

 / Fot. Pobieraczek.pl/screenStrona, której działanie opiera się na oferowaniu plików z muzyką, grami i filmami (czyli działalność wątpliwą w kontekście ochrony praw autorskich), proponuje darmową rejestrację. Pobieraczek zachwala: "10 dni pobierania bez opłat! Doznaj rozkoszy najszybszego pobierania". Aby skorzystać z serwisu wystarczy zarejestrować się pod napisem "Tak, chcę bezpłatnie testować!" i wypełnić swoje dane osobowe - imię i nazwisko, adres, e-mail, datę urodzenia...

Testowanie darmowe ale...

Potem pozostaje kliknąć w link aktywacyjny przesłany na e-mail i... czekać na fakturę z żądaniem zapłaty po 10 dniach. Jedynym rozwiązaniem jest pisemna rezygnacja z usług przed tym terminem. Jednak większość internautów będąc przekonanym o darmowej usłudze, nie przykłada większej wagi do kruczków zawartych w regulaminie serwisu.

Na dole strony widnieje jedynie notka: "Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem". Internautom, którzy nie zwrócą uwagi na tę treść, pozostaje płacz i zgrzytanie zębów. Ile wynosi przeciętna opłata (ściągana na rok z góry)? Ok. 94,80 zł.

Sąd, komornik, co jeszcze?

Co grozi internaucie, który zarejestruje się i nie zapłaci? Pobieraczek będzie przesyłał upomnienia, a w nich informacje o możliwych krokach prawnych, czyli możliwości m.in. przekazania sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej, przekazania sprawy kancelarii prawnej, postępowania sądowego, komorniczej egzekucji należności i wpisu do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

fds
 • fds
 • 22.07.2012 13:40

ja też przeczytałem i akceptowałem a po 10-15 dniach te mendy babilońskie szmaty przysłali mi wezwanie do zapłaty

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oszukany
 • Oszukany
 • 06.07.2012 21:39

Pomóżcie mnie proszę, czy telefon mojego ojca pomógłby mnie do tej firmy ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krycha
 • Krycha
 • 13.03.2012 23:34

PObieraczek ma teraz nową metodę. Wyłapuje z internetu imiona i nazwiska osób, które najczęsciej są wpisywane w wyszukiwarki i umieszcza na innych stronach linki do rzekomych plików, które są nazwane imieniem i nazwiskiem tej osoby. Klikasz na to i oczywiście przekierowuje cię na pobieraczek.pl. Rejestrujesz i co? Filmu takiego nie ma! Kradną dane osobowe ludzi!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Oszukanej: W moim przypadku się udało. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
oszukana
 • oszukana
 • 10.02.2012 00:48

czyli jak pobieraczek.pl przyśle zawiadomienie by zapłacić i zacznie straszyć sądem to płacić czy po prostu nie zwracać na to uwagi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaniepokojony
 • zaniepokojony
 • 07.02.2012 10:18

trudno się przyznać ale ja także dałem się nabrać!!! wysłali maila, że oczekują zapłaty a ja nawet "złamanego 1mb" nie pobrałem!! czy ktoś może coś poradzić by uniknąć absurdalnego płacenia? z góry dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zak
 • Zak
 • 07.02.2012 08:50

Niewiarygodne, bo wciąż zbierają żniwo. Ekspansja Pobieraczka rośnie. Nie można się nie przejmować, bo to jest absurd. Trzeba mieć zdrowe nerwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłam młodsza (13 lat) i nie przeczytałam regulaminu i dostawałam upomnienia. :) Wystarczył telefon od tatusia i już nigdy więcej nic nie dostałam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
takisobie
 • takisobie
 • 06.02.2012 20:09

Wszyscy wiedzą,że działają wbrew prawu ale żadne organa ścigania nie próbują raz na zawsze zlikwidować ten proceder. Mówi się tyle lat w radiach, telewizji, gazetach,że stosują złodziejskie metody... i dalej nic. Widocznie musi za tym stać ktoś ważny może z rządu. Ale przestańcie już się tym przejmować bo oni też łamią prawa autorskie bo namawiają do pobierania rzeczy chronionych prawami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anonim
 • Anonim
 • 06.02.2012 14:35

Pobieraczek ma obowiązek informować o opłatach podając od razu, że to jest płatne, a tak to jednym słowem wprowadza internautów w błąd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.