Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24305 miejsce

"Pobieraczek.pl" oszukuje ludzi? Internauci pójdą do sądu?

Serwis "Pobieraczek.pl" po rejestracji w serwisie, akceptacji regulaminu i upłynięciu 10-dniowego, bezpłatnego okresu, nalicza swoim użytkownikom abonament. Jedna z internautek nie została o tym nawet poinformowana. Czy jest to zgodne z prawem?"

W piątek, pani A. dostała z Biura Windykacji Prawnej wezwanie do zapłaty 94,80 zł. Problem w tym, że dziewczyna ma dopiero 14 lat. Obie z matką, panią J., zastanawiały się, czego dotyczy ta kara. Po zapoznaniu się z treścią pisma, okazało się, że A. zarejestrowała się 18 sierpnia 2010 roku na stronie Pobieraczek.pl w celu pobrania plików. Przez pierwsze 10 dni jest to bezpłatne.

Na stronie Pobierczek.pl znajdziemy informację:

"Podczas 10-dniowego bezpłatnego okresu próbnego przysługuje prawo do pisemnego odstąpienia od umowy (fax, email itp.). Po upływie 10-dniowego okresu próbnego ważność i koszt umowy zgodnie z Regulaminem"

Po akceptacji regulaminu, serwis naliczył więc nastolatce "bez pytania" roczny abonament.

Dziewczyna nie dowiedziała się, że po tym terminie należy się wyrejestrować. Co ciekawe, przez cały rok nie było jakiegokolwiek wezwania do zapłaty, nie wysłano żadnych druczków, pism itp. Aż do dnia dzisiejszego. Pani J. zastanawia się, czy to zgodne z prawem. Ma zamiar powiadomić o tym incydencie prokuraturę.

Podobno ta sprawa dotknęła wielu internautów w różnym wieku. W internecie znajdziemy ostrzeżenia przed serwisem. Czy pani J. coś wskóra?


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

aska
 • aska
 • 20.04.2012 18:49

moj maz tez sie nabrał chciał nie chciał opłaciłam ale teraz po ponad 1,5 roku dostałam ponowne wezwanie do zapłaty i jak nie zapłace to naliczą odsetki i zajmie sie tym komornik wiec napisałm e-maila do Pobieraczka ze dokonałam wpłaty a wy nadal sie czepiacie i dostałam odpowiedz "Informuję, iż Pańska wpłata została zweryfikowana. Uprzejmie proszę o potraktowanie przesłanego wezwania za niebyłe. "To ja im odpisalm ze maja tam niezły burdel hahaha

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Robak
 • Marek Robak
 • 13.12.2011 20:36

Historia serwisu pobieraczek.pl pokazuje, jak ludzie są naiwni i głupi.
Płacą bez uprzedniego przejrzenia opinii na ten temat. Albo czytają tylko te napisane przez sam serwis.
Żal mi was wszystkich. Sam się tam zarejestrowałem i teraz ich olewam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyrok UOKiK w spr."pobieraczek.pl": http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970 a tutaj jest reportaż tv na temat ich oszukańczej działalności: http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety dałam się nabrać i zapłaciłam żądaną kwotę. Nie pomogło tłumaczenie, że nie korzystałam z usług.

Komentarz został ukrytyrozwiń
życzliwy
 • życzliwy
 • 03.12.2011 13:11

Proszę Państwa. Nie dyskutujcie z tymi oszustami i nie reagujcie na ich wezwania. Oni działają bezprawnie i już dawno UOKiK informował o łamaniu prawa przez ten portal: "Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu – spółka Eller Service – naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł." [http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=1970]. Ukazało się mnóstwo publikacji i programów na ten temat. Trzeba trochę ruszyć głową. W internecie są setki stron na ten temat. Polecam najlepszy materiał z telewizji [http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs&feature=related].

Komentarz został ukrytyrozwiń

DZIŚ PANI J. DOSTAŁA TAKIEGO MAILA;


Szanowna Pani,

Informuję, iż Pani wpłata została zweryfikowana i przypisana do konta: patiiali@interia.pl . Zgodnie z zawartą umową konto będzie aktywne przez okres 12 miesięcy. Po tym czasie zostanie zamkniete, a umowa nie będzie przedłużana.

W przypadku pytań o opłaconą usługę, proszę się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta serwisu pobieraczek.pl pod adresem e-mail bok@pobieraczek.pl lub o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.

Z poważaniem,
Duraj Jacek
BIURO WINDYKACJI PRAWNEJ
Tel. +48 58 553 20 00
Fax +48 58 553 21 00
JAK TO JEST, ŻE TO MIAŁA BYĆ OPŁATA ZALEGŁA, A OKAZUJE SIĘ, ŻE KONTO BĘDZIE AKTYWNE PRZEZ ROK? O CO TU CHODZI? OBIE PANIE NIE CHCĄ KORZYSTAĆ Z TEJ USŁUGI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Szanowna Pani,
>
> Zarejestrowanie się w serwisie Pobieraczek.pl wymaga od użytkownika podania danych osobowych, w tym również wieku osoby rejestrującej się. System informatyczny, dokonujący rejestracji, automatycznie odrzuca zgłoszenia pochodzące od osób niepełnoletnich. W związku z Pani stwierdzeniem, iż jest Pani osobą małoletnią oraz w związku z faktem, że rejestracja została skutecznie dokonana, należy stwierdzić, iż w trakcie rejestracji zostały podane fałszywe dane osobowe.
>
> Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku braku dalszego opłacenia usługi, zaistniałą sytuację uznamy jako próbę wyłudzenia usługi. Konsekwencją tego będzie złożenie doniesienia właściwym organom ścigania oraz powiadomienie o całej sprawie Sądu rodzinnego i opiekuńczego.
>
> Dodatkowo przypominamy, iż zgodnie z art. 427 w związku z art. 415 kodeksu cywilnego, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez osobę małoletnią ponosi jej opiekun prawny.
>
> Adresy IP, z którego nastąpiło złożenie zamówienia oraz prowadzona była korespondencja zostały zapisane razem z dokładnym czasem tych czynności. Usługodawcy internetowi mają obowiązek protokołowania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP.
>
> Prosimy zatem o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32 Pani opiekuna prawnego.
>
> Z poważaniem,
> Zespół Pobieraczek.pl

TAKĄ WIADOMOŚC DOSTAŁA CÓRKA PANI J. NA SWOJĄ POCZTĘ MAILOWĄ. RZECZ DZIWNA, BO TO PANI J.J. ZE SWOJEJ POCZTY WYSŁAŁA WIADOMOŚC Z CHĘCIĄ ZGŁOSZENIA FAKTU DO PROKURATURY, WIĘC POWINNA ONA DOSTAĆ WYŻEJ WYMIENIONY TEKST, A NIE DZIECKO. CO Z TYM FAKTEM ZROBIĆ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARZENA MARCINKOWSKA
 • MARZENA MARCINKOWSKA
 • 30.11.2011 13:29

CZY POSZKODOWANI MAJĄ SZANSĘ ODZYSKAĆ PIENIĄDZE , A MOZE TEŻ ODSZKODOWANIE ZA STRATY MORALNE, A WŁASCIWIE ZA ZABURZENIA RYTMU SERCA? CZY ZGŁOSZENIE DO PROKURATURY COŚ KOSZTUJE?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
 • Ola
 • 29.11.2011 13:15

Witam, też dostałam od nich listem zwykłym wezwanie do zapłaty a w tej samej kopercie groźba wpisania do KRD oraz przed sądowe wezwanie z błędem ortograficznym :) na tą chwile skonsultowałam się z prawnikiem który twierdzi że to oszuści oraz przesłałam informację o tym fakcie do UWAGA.tvn zastanawiam się jeszcze nad pójściem do prokuratury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylakus
 • Sylakus
 • 28.11.2011 14:10

ja dostałam przed sądowne wezwanie do zapłaty co robić płacić czy nie,list był zwykły nie polecony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.