Facebook Google+ Twitter

Pobieraczek.pl zapłaci prawie 240 tys. zł! Serwis wprowadzał w błąd

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Prezes UOKiK. Właściciele portalu pobieraczek.pl umyślnie wprowadzali w błąd konsumentów. Kara finansowa to prawie 240 tys. zł.

 / Fot. Fot. Archiwum UOKiKW sprawie portalu pobieraczek.pl zapadło właśnie orzeczenie utrzymujące decyzję Prezesa UOKiK. Kara finansowa będzie dotkliwa, bo sięgająca prawie 240 tys. zł.

Przeciwko spółce Eller Service, właścicielowi portalu pobieraczek.pl wszczęto postępowanie na podstawie licznych skarg konsumentów. Skuszeni namowami portalu, że usługa jest bezpłatna, w ciągu 10 dni mieli oni pobierać pliki za darmo.

Jak ustalił Urząd, korzystanie z tej usługi było jednak płatne. Moment rejestracji był pierwszym dniem zawarcia umowy odpłatnej, która trwać miała nawet rok. Opłatę naliczano już od pierwszego dnia, a nie jak mówiło hasło reklamowe, po 10. dniu.

Praktyka taka w ocenie urzędu jest nieuczciwa i wprowadzająca w błąd. Prezes UOKiK uznała, że naruszono zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na właścicieli pobieraczek.pl karę w wysokości 239 140 zł. Oprócz tego spółka miała publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treści decyzji i zmienić regulamin na jasny i czytelny dla konsumenta.

Sąd potwierdził winę właścicieli portalu, stwierdzając, że działanie miało charakter umyślny i utrzymał wysokość kary finansowej.

Jednocześnie urząd informuje, że wyrok nie rozwiąże automatycznie wszystkich problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem pobieraczek.pl, czytamy na di.com.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... przestroga dla tych którzy bezkrytycznie korzystają z tego rodzaju usług.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.