Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14206 miejsce

Pobierz swoją historię wyszukiwania w Google. Sprawdź czego szukałaś w internecie w przeszłości

Google ogłosił wprowadzenie dla wszystkich możliwości pobierania historii przeglądania dla naszego konta. To potężne źródło wiedzy o naszych poczynaniach w internecie. Oczywiście pod warunkiem, że logujemy się do konta Google.

 / Fot. Hebi65/CC0 Public DomainUtworzenie archiwum jest bardzo proste. Wystarczy zalogować się na stronie Google Web History do naszego konta, nacisnąć ikonę trybiku i kliknąć "pobierz", a następnie "utwórz archiwum". Po jakimś czasie pocztą Gmail otrzymamy maila z powiadomieniem o możliwości ściągnięcia historii.

Google zaleca przy tym zachowanie ostrożności. "Nie pobieraj swojego archiwum na publicznych komputerach. Zawiera ono poufne dane, więc upewnij się, że zawsze masz nad nim kontrolę" - przypomina koncern. Dlaczego to takie ważne? Bo historia wyszukiwania to zbiór informacji o tym czego szukaliśmy w internecie.

Czytaj także: "W tej mgławicy jest kawa". Astronautka z ISS nawiązuje do Star Treka w żartobliwym selfie


Oczywiście pobranie historii wyszukiwania nie jest konieczne, by otrzymać wgląd do niej. Na wspomnianej wyżej stronie Google Web History możemy zobaczyć listę naszych wyszukiwań w Google. Ujrzymy też diagramy przedstawiające godziny i dni największej naszej aktywności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.