Facebook Google+ Twitter

Pobijmy Rekord Guinnessa podczas finału Mistrzostw U19!

W głowie wiceprezydenta Poznania, Macieja Frankiewicza, narodził się pomysł na próbę pobicia rekordu frekwencji. Rekord, który ustanowiono cztery lata temu w Oslo, może zostać pobity, jeśli na poznański stadion przyjdzie 17 tysięcy kibiców.

Hiszpanie już w rozgrywkach grupowych spisywali się znakomicie. Jako pierwsi wywalczyli sobie awans do półfinału. Swoją doskonałą formę potwierdzili pokonując Austrię 5:0, co dało im łącznie 15 zdobytych bramek w tych mistrzostwach. Drugi półfinał był bardziej wyrównany. Tuż po przerwie, Szkot Caluma Elliott strzelił bramkę czeskiemu bramkarzowi. Szkoci wywalczyli sobie tym samym grę w meczu finałowym .

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy cieszą się w Wielkopolsce bardzo dużym zainteresowaniem. Władze UEFA były pod ogromnym wrażeniem widząc, jak wielu kibiców przychodziło na każdy mecz. W głowie wiceprezydenta Poznana, Macieja Frankiewicza, narodził się pomysł na próbę pokonania rekordu frekwencji. Rekord, który ustanowiono cztery lata temu w Oslo, może zostać pobity, jeśli na poznański stadion przyjdzie 17 tysięcy kibiców.

– Każdy, kto jutro o godzinie 20 pojawi się na stadionie przy Bułgarskiej, będzie tym samym głosował za tym, by Polska była organizatorem Mistrzostw Euro 2012 – apelował prezydent Frankiewicz na konferencji prasowej poświęconej jutrzejszemu finałowi – Zależy nam na każdym kibicu. Razem możemy pobić każdy rekord – przekonywał.

 

Zgromadzenie na stadionie 17 tysięcy ludzi nie byłoby problemem, gdyby w finale grała reprezentacja Polski. Niestety, biało-czerwonym nie udało się wyjść z rozgrywek grupowych. Na zachętę, w przerwie jutrzejszego meczu zostanie rozlosowanych pięćdziesiąt wejściówek na pierwszy ligowy mecz Lecha Poznań oraz pięćdziesiąt biletów na mecz eliminacji Mistrzostw Europy pomiędzy  Polską i Finlandią. Gazeta internetowa Wiadomości24.pl popiera akcję bicia rekordu i zachęca do zapełnienia trybun stadionu miejskiego w Poznaniu. Przyjdźcie, kibicujcie i powalcie na kolana władze UEFA.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Poznaniacy, do dzieła!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, już wśród zarejestrowanych tu użytkowników jest chyba kilkudziesięciu poznaniaków, więc kto wie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.