Facebook Google+ Twitter

Pobili księdza, bo nie chciał powiesić w kościele tablicy katyńskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-08 20:50

Nieznani sprawcy pobili proboszcza parafii w Rzeczycy Ziemiańskiej (woj. lubelskie), ponieważ duchowny nie chciał powiesić w kościele tablicy katyńskiej. Duchowny mimo ciężkiego pobicia nie chce, by policja ścigała bandytów - dowiedziało się Polskie Radio Lublin.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w sobotę. Dwaj mężczyźni weszli wieczorem na plebanię i pobili księdza Jana Andrzejewskiego. Duchowny bity był pięściami i kopany. Z jego relacji wynika, że jeden z napastników mówił, że to za tablicę, drugi miał powiedzieć, że i tak tablica w kościele zawiśnie. Ranny przez kilka godzin leżał nieprzytomny.

Policjanci wiedzą o sprawie z oświadczenia księdza. Wynika z niego, że poszkodowany nie będzie składał doniesienia o pobiciu, nie chce też ścigania sprawców. - W tej sytuacji nie ma możliwości prowadzenia działań z urzędu - wyjaśnia Janusz Majewski, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Kraśniku.

Proboszcz nie ma wątpliwości, że pobicie na związek ze sporem o umieszczenie w kościele tablicy z nazwiskami zabitych w Katyniu mieszkańców okolicznych wiosek. Duchowny zmienił decyzję poprzedniego proboszcza, by umieścić tablicę w kościele. Uważa, że lepszym miejscem byłby miejscowy cmentarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.