Facebook Google+ Twitter

Pobity rekord frekwencji na Expo 2010, Pawilon Polski oblężony

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-22 17:06

Takiego szturmu Pawilon Polski na Expo w Szanghaju jeszcze nie przeżył. Miniona sobota była pod tym względem wyjątkowa. Po ostatecznym podsumowaniu okazało się, że zwiedziło go tego dnia 76 805 osób!

W ostatnią sobotę, 16 października, Wystawę Światową odwiedziło ponad milion osób. To dwa razy więcej niż zazwyczaj. Tym samym pobity został dotychczasowy rekord dziennej frekwencji w historii wystaw światowych.

– Ten teren nie jest mały, dwukrotnie przewyższa powierzchnię księstwa Monako. Jednak i na 5,5 km2 poprzecinanego sześciopasmowymi drogami, gęsto zabudowanego pawilonami, pełnego restauracji i potężnych obiektów kulturalnych obszaru trudno pomieścić naraz tyle osób. Nieczęsty nawet w Chinach obraz, falujące morze głów wokół Pawilonu Polski, jedna tuż przy drugiej, to widok, który na długo utrwali się w naszej pamięci – zauważa Janusz Daszczyński, Dyrektor Pawilonu Polski.

- Pod wieloma względami szanghajskie Expo jest rekordowe. Także i tym, frekwencyjnym. Przez sześć miesięcy Wystawę Światową ma odwiedzić 70 milionów ludzi. Popularność Pawilonu Polski sprawia, że co ósmy zwiedzający zapoznaje się z naszą narodową ekspozycją – podsumowuje Sławomir Majman, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Expo 2010, na którym spoczywa odpowiedzialność za kształt organizacyjny i artystyczny całej naszej obecności na Wystawie Światowej w Szanghaju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.