Facebook Google+ Twitter

Pobyt na Jamajce za zero złotych?

CouchSurfing to organizacja założona w 2003 roku, która umożliwia jej członkom pobyt w różnych krajach świata zupełnie za darmo. Jak mówią jej założyciele „to udział w tworzeniu lepszego świata, krok po kroku, kanapa po kanapie”.

Projekt CouchSurfingu oficjalnie ruszył 1 stycznia 2003 roku. Jego założycielem jest Casey Fenton z Kaliforni, pomysłodawca i członek organizacji. Celem CouchSerfingu jest dążenie do stworzenia międzynarodowej sieci ludzi i miejsc, umożliwiając tym samym rozwój wiedzy, wymianę poglądów, rozpowszechnianie tolerancji i umożliwianie wzajemnego porozumienia się ludzi z różnych kultur.

- To projekt zrzeszający ludzi chcących podróżować z przygodą, poznając ludzi - prawdziwych tubylców i życie w danym kraju od kuchni, za bardzo niewielkie pieniądze. Praktycznie pokrywamy tylko koszty podróży, bo goszczą cię ludzie (ty gościsz ludzi) zupełnie za darmo – mówi Dagna Drapacz z Wodzisławia Śląskiego, która wraz z mężem Dominikiem jest członkiem projektu w ramach którego wyjeżdża bądź gości u siebie w domu ludzi z całego świata.

Projekt nie polega tylko na udostępnianiu darmowego miejsca do spania. Jako społeczność, jej członkowie starają się zarówno indywidualnie, jak i wspólnie przyczyniać się do uczynienia świata lepszym miejscem. W całej idei chodzi o coś więcej – to również otworzenie domów, serc i życia. Otwieranie umysłu na wiedzę, na doświadczenia, które płyną z obcowania z ludźmi różnych kultur. Idea CouchSurfingu to nie tylko zmiana sposobu podróżowania ale także zmiana sposobu uczestnictwa w świecie.

Jakie były początki organizacji? Pomysł zaczął się krystalizować, kiedy założyciel, Casey Fenton ze Stanów Zjednoczonych, zdobył tani bilet do Islandii na długi weekend. Ale sam bilet w ręku nie wystarczył – Casey nie miał gdzie sięzatrzymać. Rozesłał maile do 1500 studentów w Reykjaviku z prośbą o przenocowanie na kanapie – wielu z nich zaproponowało mu pokazanie „ich Reykjaviku”. I tak zaczęła się wielka przygoda. Po tym weekendzie w Islandii Casey zdecydował, że już nigdy więcej w czasie podróży nie będzie zatrzymywał się w hotelu.

Jak stać się członkiem organizacji? Rejestrujesz się na stronie Couchsurfing.com, zakładasz swój profil, w którym zawierasz jak najwięcej szczegółów o sobie. Uczestnictwo jest darmowe. Podpinasz się pod grupy dyskusyjne odpowiadające twoim zainteresowaniom, zaglądasz na czat – bierzesz udział w interesujących Cię rozmowach. A kiedy masz ochotę przez dwa tygodnie podróżować po Europie, to po prostu do robisz! – My bawimy się w to od prawie roku. W ramach CouchSurfingu byliśmy jak dotąd tylko na Słowacji i w Maroku, tak na próbę. Teraz pełną parą szykujemy się na wyjazd na Jamajkę – mówi Dagna Drapacz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ciekawa sprawa, z chęcią bym gdzieś pojechał, póki co to znalazłem info, że LOT obniża ceny lotów wakacyjnych i tak się zastanawiam, czy aby nie wziąć, bo podobno mają niedługo wzrosnąć...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Jamajkę, to ja z chęcią.+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie nie, bo do sierpnia mieszkam jeszcze z rodzicami ale zaraz jak będę tylko miała swój własny kąt i kanapę zamierzam dołączyć do grona tych wspaniałych ludzi:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2009 11:01

Wspaniale, wspaniale, dziękuję, że przypominasz o tej stronie. Ja od siebie dodam, że istnieje także podobna strona: www.hospitalityclub.org. Gdy zeszłych wakacji podróżowałem po Europie, skorzystałem z miżliwości, jaki ona daje. Poznałem ciekawych ludzi, z którymi po dzień dzisiejszy utrzymuję kontakt.

A Ty Mario masz jakieś doświadczenie z tym związane?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za poruszenie ciekawego tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.