Facebook Google+ Twitter

Pocałuj buldoga w nos... 10 maja

10 maja w warszawskim Forcie Bema odbędzie się X Ogólnopolski Zlot Buldogów Francuskich. To wielka uciecha dla wielbicieli tej rasy, a także możliwość zapoznania się z buldogami dla tych, którzy tej rasy jeszcze nie znają.

Buldog francuski / Fot. Robert WojdyńskiReakcje na ich cudaczną fizjonomię bywają bardzo różne. Od zachwytu nad masą skóry, idealnie przyfastrygowaną w okolicach karku, śmiechu z powodu wielkich, wyróżniających się na tle krępego ciała uszu, aż po przerażenie posturą, przypominającą budowę ras agresywnych. Ni pies, ni wydra. Buldogi francuskie, bo o nich mowa, to psy wyhodowane w XIX wieku we Francji przez angielskich robotników. Prawdopodobnie są krzyżówką buldogów angielskich (używanych do zagryzania byków) oraz terierów. Nowa rasa początkowo miała służyć przede wszystkim do tępienia szczurów. Jednak wesołe usposobienie oraz upodobanie do figli i sztuczek zostały szybko docenione i pod koniec XIX wieku psy trafiły na angielski dwór. W tym samym czasie został założony pierwszy klub, zrzeszający hodowców buldogów francuskich, a także opracowano wzorzec rasy. Według Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) buldog francuski należy do grupy IX (psy ozdobne i do towarzystwa), dzieląc sekcję jedenastą wraz z boston terierem i mopsem.

W Polsce buldogi francuskie stają się rasą coraz bardziej popularną, a wręcz modną. Bez problemu można je hodować w mieszkaniu, ponieważ nie są duże a ich waga nie przekracza piętnastu kilogramów. Mają krótką sierść, wymagająca jednak dość regularnego wyczesywania. Nie potrzebują dużo miejsca, gdyż najchętniej wypoczywają w łóżku lub na kolanach właściciela. Uwielbiają być w centrum uwagi, a zabawa, oprócz spania i jedzenia, to ich ulubiona rozrywka. Lubią długie spacery, chociaż przy wysokich temperaturach bardzo się męczą. Bywają też alergikami, dlatego też często wymagają karmienia specjalną karmą weterynaryjną.  Są bardzo łagodne, przyjacielsko nastawione do ludzi i na tyle niewielkie, że można bez problemu je zabierać na wakacje. Pozostawione same na kilka godzin nie demolują mieszkania a zwykle czekają na właściciela, starając się przespać chwile rozłąki.

Znani właściciele buldogów francuskich to między innymi Yves Saint Laurent, Reese Witherspoon, Leonardo Di Caprio czy Martha Stewart.

Okazją do spotkania z tą wspaniała rasą, będzie X Ogólnopolski Zlot Buldogów Francuskich, który odbędzie się 10 maja 2009 roku o godzinie 12 w warszawskim Forcie Bema. Organizatorzy imprezy ogłoszą szczegółowy plan zlotu dopiero na dwa tygodnie przed imprezą, ale już dziś wiadomo, że można spodziewać się takich atrakcji, jak loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na ratowanie buldogów francuskich będących w potrzebie czy konkurs na najmłodszego i najstarszego buldożka. Uczestnicy dostaną również torby z upominkami od sponsorów, a także pamiątki ze zlotu. Na stoiskach sponsorów będzie można nabyć karmy dla psów w atrakcyjnych cenach oraz skorzystać z darmowych próbek. Najprawdopodobniej, tak jak na poprzednich zlotach, będzie otwarty kącik porad weterynaryjnych.

Sponsorami imprezy są: Bayer HealthCare, 1st Choice, Pronature, Royal Canin, rogz, telezoo, futrzakowo.pl oraz Nostalgia Art.
   

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ewe
  • ewe
  • 16.11.2010 13:02

spójrzcie na siebie, obrzydluchy :) sam wyglądasz jak bajadera czterooka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe informacje.
Miałem okazję zajmować się ciężko chorym buldożkiem.
Uważam, że są to chyba najbrzydsze psy na świecie ale przesympatyczne. Jak już wyleczyliśmy psiaka to oddaliśmy go do innego domu i muszę przyznać, że troszkę tęsknię za Gackiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Buldog francuski, moim zdaniem, to taka bajaderka wśród psów. bajaderkę robi się podobno z resztek innych ciast i buldoga Stwórca ulepił z tego wszystkiego, co mu pozostało ze zrobienia innych zwierząt (np. uszy od nietoperza). Z pewnych względów nie jestem w stanie nic sympatycznego powiedzieć o tej rasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.