Facebook Google+ Twitter

Pocałujcie mnie w d..., czyli moje osobiste życzenie na Nowy Rok

Pod koniec ubiegłego roku czyli kilka dni temu stuknęła mi okrągła rocznica urodzin. Każda rocznica jest dobrą okazją do osobistej refleksji, a rocznica okrągła szczególnie. Korzystając z okazji - refleksję taką podjęłam.

Tu się zgina dziób pingwina, czyli pocałujcie mnie wszyscy w d... / Fot. Fot. Ewa ŁazowskaJako osoba dźwigająca na swoim grzbiecie pokaźny bagaż doświadczeń życiowych - albowiem zdarzyło mi się uczestniczyć w nie jednym zakręcie narodowej historii - do wszelkich rewolucyjnym zmian mam dystans. Także do tych, które dotyczą mnie bezpośrednio. Te bezpośrednio dotykające mnie, rewolucyjne zmiany to oczywiście reforma służby zdrowia i dziedzin z nią związanych. Z racji, jak już wspomniałam, zaliczenia kolejnego krzyżyka lat owe rewolucyjne zmiany w służbie zdrowia powinny mnie obchodzić szczególnie, bo im człowiek starszy, tym częściej musi korzystać z dobrodziejstw kontaktu z medycyną i jej przedstawicielami, czyli lekarzami, aptekarzami, laborantami i rehabilitantami. Także urzędnikami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Tymczasem obserwując narodową dyskusję ot, choćby nad ustawą refundacyjną dochodzę do wniosku, że dystans do tej całej "afery" lekowej jest mi szczególnie wskazany, a nawet potrzebny. Nic bowiem korzystniej nie wpływa na nasze samopoczucie jak zdrowe podejście do otaczającego nas świata.

Motywacją do zachowania świętego spokoju i nie poddawania się panice jest treść starego, ale jarego przysłowia: Co ma wisieć, nie utonie, choćby wisiało tylko na jednym włosku.

W najbliższy czwartek czeka mnie wizyta w jednej z łódzkich poradni specjalistycznych, na którą czekałam siedem miesięcy. Podobno i tak mam sporo  / Fot. rys. Ewa Łazowska szczęścia, albowiem inni pacjenci na taką wizytę muszą czekać w kolejce znacznie dłużej. Mam nadzieję, że ta moja czwartkowa wizyta u wybitnego specjalisty od chorób tarczycy wykaże niezbicie, iż żadne leki refundowane nie są mi potrzebne i tym sposobem budżet Państwa nie będzie musiał do mnie dopłacać z "własnej" kieszeni.

A tak już na marginesie: Ponieważ, jak już wspomniałam na wstępie - do wszelkich, otaczających mnie zjawisk staram się podchodzić z należytym dystansem - posłużę się tutaj tuwimowskim cytatem - Pocałujcie mnie wszyscy w d... I to jest moje noworoczne życzenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

przede wszystkim nie szkodzic
bol w piersiach doktor konowal
zalicza do natrectw

nawet gdy zatrzymuje sie nagle
orzeka ze nerwowe
leczy nas piasek i drzewa nad glowa

wyspecjalizowala sie wspolczesna medycyne
na przykladaniu uzdrawiajacych rak
do kieszeni
skalpelem wycina kawalek niedouczenia

uciekam w ostatnim semestrze z pomocy w umieraniu

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stwierdzam, że jakiś sfrustrowany internauta i co gorsza - bez poczucia humoru poprawia sobie samopoczucie stawianiem czerwonych łapek. Panie! Wyluzuj Pan, bo to już zaczyna być nudne. Serdecznie pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niooo... Było gorzej i do tego jeszcze chwalili. Człowiek to istota kapryśna i sam nie wie, czego tak naprawdę chce. Co do pana Daukszewicza - wiadomo jest powszechnie, że zawsze potrafił walnąć w samo sedno.
Pozdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewoooooooooo !!!!!!!!!!! :)

Obie wiemy, że bywało gorzej - dlatego Tobie, sobie i wszystkim wyżej wpisanym dedykuję niepowtarzalnego Daukszewicza;

http://www.youtube.com/watch?v=s15sWGn_Ylc&feature=related

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miły Panie Robercie R. :) Jam osoba nieświadoma tego co się wokół dzieje, ale jednak mam nadzieję, że nie chodząc do lekarza będę zdrowa. To się zdarza. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

... nie po leki lecz stopery.
Kupię sobie ich ze cztery.
I do tego bez recepty.
Stoper w uszach? Są efekty!
Aptekarze coś zarobią,
Fundusz na tym nic nie straci,
A ja w ciszy i spokoju
Wezmę się do prania gaci,
By następnie gacie włożyć
I w tym całym zmieszaniu
Jeszcze trochę sobie pożyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miła Pani Ewo czyżby Pani nie wiedziała, że w naszym kraju aby chorować trzeba mieć zdrowie? Czego Pani serdecznie życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie prawisz. My przedmioty.
Lepiej nawet mają koty,
Bo z wizytą do lekarza
Czekać im się już nie zdarza.
Nam kolejka się wydłuży,
Co nikomu nie posłuży,
Więc już tylko się wypinać można na tę całą hecę.
Kończę, ściskam i pozdrawiam. Do apteki zaraz lecę. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.